Tiltai skaidrės


Kelio statiniai - tiltai. Pradžia ir vystymosi etapai. Seniausios rašytinės žinios apie tiltus siekia senuosius Egipto ir Babilono laikus. XIX a. Viduryje baigiasi mūrinių arkinių tiltų keleto tūkstantmečių dominavimo era. Plugastelo tiltas per Elorną (PrancūzijaTiltai Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje yra per 4 tūkstančiai tiltų. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje. Bendros žinios apie tiltus. Svarbiausieji tilto elementai yra perdanga atramos bei pamatai. Gelžbetoniai tiltai. Dabartinių tiltų statyboje plačiai naudojamos gelžbetoninės konstrukcijos. Sijiniai tiltai. Sijinėmis vadinamos perdangos. Rėminiai tiltai. Rėmine vadinama standžiai su atramomis sujungta perdanga. Arkiniai tiltai. Arkinės perdangos pagrindinis laikantysis elementas yra kreivas strypas – arka arba skliautas. Tilto sudedamosios dalys. Ramtai - galinės.

Atliko: SS-1/4 gr. stud. SS-1/4 gr. stud.

Tiltas per Ronos upę (Avinjonas, pietų Prancūzija 1187 m.).

XIX a. viduryje baigiasi mūrinių arkinių tiltų keleto tūkstantmečių dominavimo era. Prasidėjo ketaus panaudojimas tiltų statyboje. Tiltų statyboje gelžbetonis imtas taikyti tik XIX a. pabaigoje, o plačiai paplito XXa. Įtemptojo gelžbetonio tiltų statyba prasidėjo 1929 m.

Šiuo metu Lietuvoje yra per 4 tūkstančiai tiltų. Per antrąjį pasaulinį karą vos ne visi didesni tiltai buvo sugriauti. Traukdamiesi vokiečiai sprogdino tiltus, o sovietai grįždami pirmiausia atstatinėjo strategiškai svarbius tiltus. 1964 m. pirmą kartą pusiausvyriniu gembiniu būdu sumontuotas Kleboniškio tiltas per Nerį.

Svarbiausieji tilto elementai yra perdanga atramos bei pamatai. Tilto perdanga-konstrukcija, perdengianti erdvę tarp atramų. Ji laiko tilto paklotą, kurį sudaro juosta transporto priemonėms važinėti ir šalitilčiai žmonėms vaikščioti. Perdangą laiko atramos ir perduoda gruntui viso statinio apkrovas. Atramos esti dvejopos: tarpinės-taurai ir galinės-ramtai. Taurai ir ramtai yra skirtingos konstrukcijos. Ramtai perima ne tik perdangos atramines jėgas, bet ir prietilčio pylimo slėgį.

  • Statyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 2932 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (510 žodžiai)
  • Aivaras
  • Tiltai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Tiltai skaidrės. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiltai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:41
×