Tiltas. Tilto projektavimas


Tiltų projektavimas. Tiltu projektavimo pagrindai. Arkiniai tiltai. Miesto transporto statiniai. Tiltu konstrukcijos. Pėsčiujų tiltų projektavimas. Referatai apie tiltus. Arkinio tilto projektavimas. Kursinis darbas arkinis tiltas. Tilto diplominis.

Tilto projektas. Įvadas. Aprašymo skyrius. Bendrosios žinios. Arkinių tiltų konstrukcijos. Arkinių tiltų projektavimas. Skaičiavimo skyrius. Tiltą veikiančių apkrovų skaičiavimas. Tiltą veikiančių apkrovų derinių sudarymas. Tilto elementų skerspjūvių skaičiavimas ir parinkimas. Išvados. Literatūros sarašas.

Pėsčiųjų tiltai yra svarbi sudedamoji transporto statinių dalis, skirta pėstiesiems judėti per natūralias ir dirbtines kliūtis. Didžioji dalis pėsčiųjų tiltų statoma miestuose ir gyvenvietėse, tačiau nemažai jų įrengiama priemiesčio bei rekreacinėse zonose. Tačiau pėsčiųjų tiltai nėra vien tik transporto statinys. Šie tiltai yra lyg ir meno kūriniai. Suderinus su gamtovaizdžiu bei parinkus tinkamą formą, jie gali būti kaip dekoratyvinės paskirties statiniai miesto ir poilsio parkuose, parodų paviljonų teritorijose. Pėsčiųjų tiltų konstrukcijomis perdengiamos kliūtys per upes ir tvenkinius, per geležinkelius, magistralinius kelius bei miesto gatves.

Atsižvelgiant į paskirtį, pėsčiųjų transporto statiniai yra skirstomi į tiltus, viadukus, estakadas, sankryžos tiltus (perėjas). Tačiau rofi dažnai jie vadinami bendru pavadinimu – pėsčiųjų tiltai. Pėsčiųjų tiltai gali sukurti galimybių saugiai atskirti tam tikrose miesto vietose ar zonose p÷sčiųjų srautus nuo kitų intensyvaus transporto rūšių judėjimo zonų. Yra žinoma atvejų, kai žmonių srautai „perkeliami“ į antrojo ar trečiojo pastatų aukšto lygmenį, apatinį (pirmąjį) paliekant tik miesto transportui. Pėsčiųjų tiltai miestuose per upes yra statomi tuo atveju, kai šalia nėra įrengta miesto transporto tiltų, o pėsčiųjų judėjimas tose teritorijose yra intensyvus. Neretai pėsčiųjų tiltai projektuojami virš intensyvaus judėjimo gatvių arba geležinkelio.

Projektuojant pėsčiųjų tiltus atsiveria didesnės konstrukcinių formų įvairovės galimybės. Jie gali būti masyvūs ir monumentalūs, kaip ir tradiciniai tiltai, o gali turėti nedidelį skerspjūvio aukštį, būti lengvi ir grakštus, lyg pakibę ore. Pėsčiųjų tiltų konstrukcijoms plane suteikiamos kreivos formos, jos gali turėti ne tik du, bet trejetą ar ketvertą „krantų“, sueinančių tarpatramio viduryje į vieną centrą. Tam tikrais atvejais pėsčiųjų tiltai gali būti dengti skaidriomis dangomis, apsaugančiomis praeivius nuo kritulių ar vėjo. Tokiuose tiltuose gali būti įmontuoti eskalatoriai arba „judantis“ šaligatvis. Pėsčiųjų tiltams naudojamos visos žinomos konstrukcijų medžiagos: medis, gelžbetoninis plienas, aliuminis ir kompozitai. Tačiau plienas, ne tik kaip viena iš seniausių, bet ir tvirčiausių bei santykiškai lengviausių konstrukcijų medžiagų, suteikia didesnių galimybių pėsčiųjų tiltų formų įvairovei, efektyvumui ir patikimumui. Ir ypač tais atvejais, kai laikančiosios konstrukcijos yra projektuojamos tempiamosiomis.

  • Microsoft Word 340 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (3209 žodžiai)
  • Universitetas
  • Virga
  • Tiltas. Tilto projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tiltas. Tilto projektavimas. (2012 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiltas-tilto-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 09:30
×