Tiltinis kranas


Įvadas. Tiltiniai kranai. Kabinamieji tiltiniai kranai. Atraminiai viensijai tiltiniai kranai. Atraminiai dvisijai tiltiniai kranai. Darbų sauga. Įšvados. Literatūra.


Šiame darbe aprašomi tiltiniai kranai, jų tipai.

Laidinis (pakabinamas) pultelis yra pririštas prie elektrinės talės. Naudojamas nedidelės keliamosios galios tiltiniuose kranuose, dirbančiuose nedideliame plote.

Tiltiniai kranai buna viensijai, dvisijai, atraminiai, pakabinamieji. Patalpoje montuojamas kranas parenkamas įvertinus gamybai reikalingų pakelti mazgų didžiausius svorius. Tiltiniai kranai gali būti su vienu vežimėlių, arba su keliais, taip pat su dvejomis talėmis skirtingos keliamosios galios, tai leidžia keliant nesunkius krovinius naudoti mažos keliamosios galios vežimėlį, o reikiant pakelti sunkesnį rovinį – didesnės keliamosios galios, taip optimaliai naudojant energetinius ir techninius resursus. Šie kranai gali būti komplektuojami kabliu, magnetine ar vakuumine traversa.

1.3 Atraminiai dvisijai tiltiniai kranai

Kranų techninės būklės patikrinimai turi būti atliekami po instaliavimo priešš paleidžiant pirmą kartą į darbą, perkėlus ir sumontavus naujoje vietoje ar vietovėje, taip pat periodiškai atliekant dalinį techninės būklės patikrinimą - ne rečiau kaip 1 kartą per 12 mėnesių, pilnutinį techninės būklės patikrinimą - ne rečiau kaip 1 kartą per 3 metus. Retai naudojamų kranų pilnutinis techninis techninės būklės patikrinimas turi būti atliekamas ne rečiau kaip kas 5 metai. Kranų būklę vertina ir išvadą pateikia įgaliotos įstaigos ekspertas, vadovaudamasis kranų techniniais dokumentais, Kėlimo kranų saugaus naudojimo taisyklėmis DT 8-00, bei įgaliotos įstaigos parengtomis kranų techninės būklės patikrinimo metodikomis.

Niekada nagalima viršyti leidžiamųjų apkrovų. Kranai turi būti montuojami ir naudojami gamintojo numatytomis sąlygomis pagal gamintojo naudojimo dokumentuose (instrukcijose) nurodytus reikalavimus. Kranai turi būti pritaikyti darbui tokioje aplinkoje kurioje jie dirbs. Negalimą dirbti lauke su kranu kuris skirtas darbui patalpose ir nėra tam pritaikytas. Krovinių kėlimo mechanizmus valdyti leidžiama įmonėje apmokytiems ir instruktuotiems darbuotojams.

3. Kelti nestabiliai padėtą krovinį bei krovinį, pakabintą ant dviragio kablio vieno rago;

4. Kelti, nuleisti ir perkelti krovinius jeigu ant, ar po kroviniu yra žmonių;

7. Kranu traukti kroviniais prispaustus stropus, lynus ar grandines;

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 5032 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2005 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Tiltinis kranas
    10 - 9 balsai (-ų)
Tiltinis kranas. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiltinis-kranas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:34
×