Tinklapių kūrimo priemonės


Įvadas. Tinklapio projekto paruošimas. Tinklapių architektūros ypatumai. Įrankiai ir tinklapių kūrimo programos. Tinklapis. Tekstiniai redaktoriai. Kūrimo įrankiai. Populiariausi kūrimo įrankiai. Allaire HomeSite 4. 0. Site Spinner V2. Adobe GoLive. Internetinių puslapių kūrimas naudojant „Joomla!“. Html kalba. Pagrindinės elementų grupės. ? Struktūriniai. ? Prezentaciniai. ? Hipertekstiniai. ? Kiti. Tinklapių redagavimas ir kūrimas,panaudojant Microsoft FrontPage. Tinklapio darbinės aplinkos ir darbinio katalogo sukūrimas. Gautos padalinio tinklapio *. htm bylos patalpinimas į darbinį katalogą. Gautos padalinio tinklapio *. htm bylos atvėrimas. *. htm bylos peržiūrėjimas, kaip ji atrodys žiūrint su Internet Explorer naršykle. *. htm bylos peržiūrėjimas, kaip ji atrodys žiūrint su Netscape naršykle. *. htm bylos peržiūrėjimas ir redagavimas HTML režime (pradedantiems nerekomenduojama). Tuščios naujos *. htm bylos sukūrimas. *. htm bylos redagavimas. Elektroninio pašto adreso įdėjimas *. htm byloje. Žymės (skirtuko) *. htm byloje įdėjimas. Nuorodos į žymę *. htm byloje įdėjimas. Nuorodos *. htm byloje redagavimas. Nuorodos *. htm byloje panaikinimas. Žymės *. htm byloje panaikinimas. Bylos ištrynimas. Išvados. Šaltiniai.

Adobe Photoshop CS2 arba CS3 – pagrindinė ir populiariausia grafikos kūrimo programa. Leidžianti kurti realistinius piešinius ir redaguoti įvairius vaizdus.

Macromedia Dreamweaver MX - tai profesionali programa, skirta kurti, beiredaguoti įvairaus tipo tinklapius.

Galite naudoti visas svarbiausias teksto formatavimo funkcijas - keisti šrifto dydžius, stilius, spalvas, teksto lygiavimą ir t.t.

Galima įkelti jau suformatuotą tekstą iš MS Word, išlaikant jo formatavimą.

Daug naudingų papildomų funkcijų - galimybės peržiūrėti tekstą prieš jį išsaugant, rasti teksto fragmentą, spausdinti, pažymėti viską, grįžti atgal ir t.t.

Redaktoriuje galima rodyti tuos teksto stilius, kurie yra naudojami svetainės dizaino šablone.

Galima rodyti tik reikalingas funkcijas ir mygtukus; mygtukų juostą galima pagal nutylėjimą sutraukti.

Palaikomos pagrindindinės klavišų kombinacijos, pvz. Ctrl+b - paryškintas šriftas, Ctrl+i - italika ir t.t.

Tačiau verta kurti teisingus dokumentus nes Interneto robotai paprastai daug jautresni klaidoms ir puslapis gali būti prastai ar klaidingai indeksuojamas Interneto paieškos sistemose.

PASTABA: kitą kartą, kai vėl atversite FrontPage programos langą, ekrane gausite būtent šį darbinį katalogą, su bylomis, kurios jame yra.

Nukopijuojame gautą bylą į darbinį katalogą. Tačiau FrontPage lange katalogų sąraše (Folder List) jos nesimato. Tam, kad šią bylą matytume ir galėtume atverti redagavimui galime: ant bet kurio katalogo ar bylos katalogų sąraše paspausti pelę ir po to paspausti įrankį Refresh (atnaujinti) standartinėje įrankių juostoje; užverti FrontPage programos langą ir po to vėl atverti.

Du kartus paspaudžiame pelę ant bylos piktogramos. Dešinėje pamatysime atvertos bylos turinį normaliu žiūrėjimo režimu.

PASTABOS: *.htm bylos daugiausia redaguojamos Normal (normaliame) bylų žiūrėjimo ir redagavimo režime (žr. lango apačioje). Šiame režime galime patikrinti, kaip veikia nuorodos į kai kurias kitas bylas ar į žymes (žr. toliau) *.htm bylose. Tam reikia laikant paspaustą klavišą paspausti pelę ant nuorodos.

Paspaudžiame Preview (peržiūra). Grįžtame į normalų bylos žiūrėjimo ir redagavimo režimą paspausdami Normal.

PASTABA: peržiūros režime gali kai kurios nuorodos neveikti. Todėl perkėlus suredaguotą bylą iš darbinio katalogo į LTU interneto serverį būtina patikrinti, ar tinkamai veikia visos redaguotos ar naujai sukurtos nuorodos.

Vykdome komandą: File->Preview in Browser, pasirenkame Netscape Navigator ir norimą vaizduoklio (monitoriaus) rezoliuciją (pavyzdžiui, 800x600), paspaudžiame Preview.

1) Su Netscape naršykle galima pažiūrėti, kaip atrodys bylos vaizdas tik išsaugojus visus padarytus pakeitimus, tam galima padėti "varnelę" Preview in Browser lange ties Automatically save page (automatiškai išsaugoti bylą).

Išsaugome bylą į Jūsų pasirinktą katalogą, panaudodami komandą File->Save As... (išsaugoti bylą...). Bylos tipas (Save as type) - Web pages.

PASTABA: LTU padalinių tinklapiuose būtina išlaikyti vieningą universitetui stilių: tinklapio fonas tik baltas; teksto šriftai, spalvos ir dydžiai turi būti tik tokie, kokie yra naudojami universiteto bendruosiuose tinklapiuose; nuorodų spalva ir stilius - kaip universiteto bendruosiuose tinklapiuose; bendras tinklapio apipavidalinimas - vienodas visiems to paties tipo LTU padaliniams.

Atitinkamoje bylos vietoje parašome elektroninio pašto adresą ir jo pabaigoje būtinai paspaudžiame tarpo klavišą - adresas pamėlynuoja, pasibraukia, tampa elektroninio pašto nuoroda (interneto naršyklėje užėjus su pele ant adreso, atsiranda "pirštas").

Atitinkamoje bylos vietoje parašome tekstą, kurį norime matyti kaip nuorodą, pavyzdžiui: programa - MS Word byla.

  • Microsoft Word 162 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (3900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lorceta
  • Tinklapių kūrimo priemonės
    10 - 2 balsai (-ų)
Tinklapių kūrimo priemonės. (2014 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/tinklapiu-kurimo-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 03:47
×