Tinklinio istorija projektas


Tinklinis. Tinklinis – kas tai? Istorija Tinklinis Lietuvoje Paplūdimio Tinklinio Istorija Lietuvoje Šaltiniai. Tinklinis yra olimpinė komandinė sporto šaka. Istorija. M. Vasario 9 d. JAV, Masačiusetso valstijoje William’as G. Tinklinis Lietuvoje. Lietuvoje tinklinio istorija prasidėjo XX a. Lietuvoje „Orasvydžio, „Orinio“ (taip anksčiau buvo vadinamas tinklinis) pradžia reikėtų laikyti 1921–1923 metus. Žymiu įvykiu reikia skaityti 1938 m. Paplūdimio Tinklinio Istorija Lietuvoje. Lietuvoje pradedama žaisti paplūdimio tinklinį 2x.


Tinklinis – kas tai? Istorija Tinklinis Lietuvoje Paplūdimio Tinklinio Istorija Lietuvoje Šaltiniai.

Tinklinis yra olimpinė komandinė sporto šaka, kurioje žaidžia dvi komandos sudarytos iš šešių žaidėjų. Abejas komandas skiria tinklas, o žaidėjų tikslas – permušti kamuolį per tinklą į priešininkų teritoriją ir uždirbti taškus pagal tam tikras taisykles. Visos tinklinio taisyklės yra plačios, tačiau dažniausiai žaidžiama taip: taškai uždirbami, kai kamuolys paliečia priešininkų komandos aikštelės grindis arba priešininkai padaro klaidą. Pirma komanda pasiekusi 25 taškus laimi setą, o pirmoji laimėjusi tris setus, laimi rungtynes. Viena komanda negali liesti kamuolio daugiau nei tris kartus, ir tai turi daryti skirtingi žaidėjai. Dažniausiai žaidžiama rankomis, tačiau taisyklės leidžia kamuolį liesti bet kuria kūno vieta. Kadangi žaidėjai dažnai šokinėja mušdami kamuolį per tinklą, svarbiausias fizinis veiksmas yra vertikalus šuolis. Tinklinis turi daug įvairių atšakų, iš kurių populiari yra kita Olimpinė sporto šaka paplūdimio tinklinis.

1895 m. vasario 9 d. Morgan’as, kūno kultūros mokytojas sukūrė naują žaidimą Mintonette, kuris buvo skirtas žaisti salėse ir bet kokiam žaidėjų skaičiui. Kai kurias taisykles žaidimas perėmė iš teniso ir rankinio. Mintonette (vėliau pervadintas tinkliniu) buvo sukurtas kaip krepšinio atmaina – jis buvo švelnesnis žaidimas, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau vis tiek reikalaujantis šiek tiek fizinių jėgų.

  • MS PowerPoint 871 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (950 žodžiai)
  • Mokykla
  • Domcia
  • Tinklinio istorija projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tinklinio istorija projektas. (2020 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/tinklinio-istorija-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 17:22
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo