Tinklų kursinis darbas


Savarankiškas darbas Nr 2. Kompiuterių tinklo projektavimas ir modeliavimas. Įvadas. Tikslas. Užduotis. Tinklo topologinės schemos projektavimas. IP adresų paskirstymas. Tinklo modeliavimas. Maršrutų lentelių sudarymas. Tinklo konfigūracijos testavimas. Išvados.


Mokyklų tinklo centrinis mazgas įrengiamas rajono centre. Jame statomas rajono maršrutizatorius, kuris jungia užduotyje nurodytų mokyklų tinklus. Prie jo prijungiamas serveris.

Suviekas ir Turmantas jungiami į rajono centrą atskirais ryšiais. šaka Zarasai –Degučiai-Antalieptė-Salakas yra mišri: Degučiai tiesiogiai jungiami su Zarasais, bet Antalieptė ir Salakas jungiami nuo Degučių mokyklos nuosekliai.

Mokykloje (Salakas), kurioje yra “v” ir “a” tipo potinkliai pastatomas mašrutizatorių RSalakas, per kurį yra sujungiami “v” ir “a” tipo potinkliai.

Kadangi Antalieptės konfigūracijoje nurodyta +R, Antalieptės mokyklos tinklas su komutatoriumi jungiamas per maršrutizatorių RAntaliepte, o Degučiuose tenka statatyti tarpinį maršrutizatorių RDeguciai dėl to, kad nuo jo reiks jungti Antalieptės ir Salako mokyklas.

Mokykloms (Degučiai, Turmantas), kuriose yra tik “v” tipo potinkliai numatomas išankstinis komutatorių kiekis: Degučiuose – 1, Turmante – 1. Turmante komutatorius prijungiamas prie rajono maršrutizatoriaus RZarasai, o Degučiuose komutatorius prijungiamas prie maršrutizatoriaus RDeguciai.

Suvieko ir Antalieptės viešuose potinkliuose dar reikia prie komutatoriaus prijungti belaidės prieigos įrenginius Suviekas ir Antaliepte.

Tinklo topologijoje išskiriami atskiri IP potinkliai ir nustatomas adresuojamų sąsajų skaičius juose. Pirmiausia nustatoma kiek IP adresų reikia kiekvienam potinkliui.

  • Microsoft Word 973 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1051 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Tinklų kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tinklų kursinis darbas. (2016 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tinklu-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 16:12
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo