Tinklų transportas. produktai. perdavimas. paskirstymas


Įvadas. Logistika ir transporto logistika. Logistikos samprata. Transporto. Tinklų transportavimas. Produktai ir jų ženklinimas. Perdavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Elektros energijos perdavimas elektros tinklais yra elektros energetikos sistemų (EES) valdymo dalis. Iki šių dienų, t. y. monopolinės elektros rinkos sąlygomis, elektros perdavimo teorija buvo gerai ištirta, o praktika labai išplėtota: elektros tinklai apraizgė visas šalis ir žemynus, visur įsitvirtino centralizuotas elektros tiekimas, o perdavimo tinklai (220–750 kV) daugelyje šalių pasiekė plėtros ribas.

Šiame savo rašto darbe rašysiu apie tinklų transportavimą ir gabenimo: sąlygas, ypatumus, ir kokiomis transporto priemonėmis šie kroviniai gabenami.

Darbo objektas: Tinklų transportavimas

Darbo tikslas: Išsiaiškinti tinklų produktus kokiu būdu yra perduodami tinklai ir kaip skirstomi.

Darbo uždaviniai:

Aptarti logistikos sampratą.

Išanalizuoti tinklų transportavimo ypatumus

Išsiaikšinti produktų ženklinimą ir jų paskirstymo būdus

Transportas svarbus mūsų visuomenei bei ekonomikai, todėl transporto logistika yra specifinė veiklos rūšis, kuris yra gyvybiškai svarbi ekonomikos augimui bei darbo vietų kūrimui. Europos Sąjungos transporto logistikos sektoriuje tiesiogiai dirba apie 10 mln. žmonių ir sukuriama apie 5 % BVP. Veiksmingos transporto sistemos – būtina Europos įmonių gebėjimo konkuruoti pasaulio ekonomikoje sąlyga. Europos įmonėse transporto logistikos išlaidos sudaro 10–15% galutinio produkto kainos. Transporto logistikos paslaugų kokybė turi didelį poveikį žmonių gyvenimo kokybei. Transporto prekėms ir paslaugoms tenka 13,2 % vidutinio namų ūkio biudžeto (Transportas ES, 2013).

Transporto logistika, kaip žaliavų, medžiagų ir prekių optimalaus judėjimo valdymo sistema, yra ypač reikšminga valstybių vidaus rinkoje, t.y. Lietuvos ir Europos Sąjungos vidaus rinkoje. Tai suteikia ne tik naujų galimybių, bet ir kelia naujus reikalavimus. Logistika įgyja vis didesnę svarbą, nes jos nevaržo valstybių sienos. Tai lemiamas veiksnys plečiant pramonės, prekybos ir paslaugų įmonių rinkos galimybes. Ekonomiškai išsivysčiusiose Europos Sąjungos valstybėse, pasiekusiose aukštą pragyvenimo lygį, logistika yra laikoma prioritetiškai plėtojama šaka. Kiekviena valstybė, nelygu kaip įsivaizduoja transporto vietą materialinėje gamyboje, krašto ūkyje, visuomenės ir valstybės gyvenime, atitinkamai skiria investicijų transporto sistemai plėtoti bei technikai ir technologijai tobulinti, nes ši nepakankamai išvystyta ūkio šaka gali tapti didele kliūtimi šalies gyvenime. Rinkos ekonomikoje į transporto logistika žiūrima kaip į pagrindą greitai, patogiai ir saugiai realizuoti ekonominius transporto ryšius tarp gamintojo ir vartotojo, sudaryti sąlygas sklandžiam keleivių srautų judėjimui. Europos Sąjungoje pripažįstama, kad pagrindinių transporto rūšių ir kitokių logistikos paslaugų stiprinimas yra svarbi sudedamoji valstybės plėtros dalis.

Transporto logistika yra viena pagrindinių priemonių, kuriomis pristatomos prekės. Be transporto logistikos būtų neįmanoma įgyvendinti krovinių vežimo, todėl transporto logistika yra specifinė veiklos sritis.Transporto logistika yra lanksti, nes transportavimas apima įvairias gabenimo galimybes – sausuma, vandeniu, geležinkeliu, oru. Transporto logistika sudaro galimybes gabenti krovinius pagal reikiamą laiką, nepriklausomai nuo krovinių pobūdžio. Be to, transporto logistikos tinklas yra išplėtotas visame pasaulyje, kas užtikrina galimybes kiekvienai įmonei, kad jų teikiami kroviniai pasiektų reikiamą vietą. Transporto logistika palengvina prekių / produktų / žaliavų pristatymo laiką bei kaštus.

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2623 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Tinklų transportas. produktai. perdavimas. paskirstymas
    10 - 6 balsai (-ų)
Tinklų transportas. produktai. perdavimas. paskirstymas. (2015 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tinklu-transportas-produktai-perdavimas-paskirstymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:57
×