Tiriamosios medžiagos paruošimas mikrobiologiniams tyrimams Aplinkos sąlygų įtaka mikroorganizmų augimui


Laboratorinis darbas Nr. Darbo pavadinimas. Darbo tikslai ir uždaviniai. Darbo priemonės ir medžiagos. Teorinė apžvalga Tiriamosios medžiagos ėmimas ir paruošimas sėjimui. Tiriamosios medžiagos sėjimas. Auginimo sąlygų mikroorganizmams sudarymas. Darbo eiga Pirminės suspensijos paruošimas. Sėjimas ant standžios terpės paviršiaus. Temperatūros ir terpės pH įtakos mikroorganizmų augimui nustatymas Teorinė dalis. Nepalankių mikroorganizmams aplinkos sąlygų poveikis gali būti mikrobocidinis. Aplinkos rūgštingumas pH. Mikroorganizmai , remiantis jų santykiu su aplinkos pH , gali būti acidofilai.


Termostatas (inkubatorius), šaldytuvas, elektrinė plytelė, sterilios Petri lėkštelės, terpė, skirta kolonijas sudarantiems vienetams nustatyti, sterilus fiziologinis tirpalas (skiediklis). 10% acto rūgšties tirpalas, (terpės parūgštinimui). 10% natrio šarmo tirpalas (terpė pašarminimui).

Mėginiai mikroorganizmų tyrimui imami iš oro, vandens, dirvožemio, žaliavų ir maisto produktų, pašarų, žmonių ir gyvūnų organų, biologinių išskyrų, nuo daiktų, prietaisų, aparatų paviršiaus ir vidinių sienelių. Mėginiai turi būti imami ir iki tyrimo laikomi taip, kad nepakistų juose esančių mikroorganizmų skaičius ir, kad mėginiai nebūtų užkrėsti pašaliniais mikroorganizmais.

Įpakuoto produkto pakuotės atidarymui skirtą paviršiaus vietą nuvalyti 70% etanoliu (galima naudotis liepsna)

Bet koks atidarymui naudojamas instrumentas (atidariklis, žirklės) turi būti sterilūs.

Ant tyrimui skirto indo, plastikinio maišelio reikia užrašyti mėginio numerį.

Mėginių ėmimui naudojami stikliniai mėgintuvėliai, kolbos, buteliai, plačiakakliai stikliniai, plastmasiniai maišeliai, o oro mėginiai imami tiesiog į mitybines terpes.

Ruošiant tiriamąją medžiagą sėjimui, dažniausiai ji yra praskiedžiama , kad sumažėtų mikroorganizmų kiekis viename tiriamosios medžiagos vienete ir užaugusios mikroorganizmų kolonijos nesusilietų į taip vadinamą „ištisinį augimą“.

Auginimo sąlygų mikroorganizmams sudarymas. Visais sėjimo atvejais į sterilias Petri lėkšteles pilama po 15-20 ml sterilios agarizuotos išlydytos terpės.

  • Microsoft Word 388 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1120 žodžiai)
  • Kolegija
  • Xxxx
  • Tiriamosios medžiagos paruošimas mikrobiologiniams tyrimams Aplinkos sąlygų įtaka mikroorganizmų augimui
    10 - 1 balsai (-ų)
Tiriamosios medžiagos paruošimas mikrobiologiniams tyrimams Aplinkos sąlygų įtaka mikroorganizmų augimui. (2019 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiriamosios-medziagos-paruosimas-mikrobiologiniams-tyrimams-aplinkos-salygu-itaka-mikroorganizmu-augimui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 14:13
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo