Tironija


Penki žingsniai link tironijos.

Žmonių skirstymas į grupes. Šiame žingsnyje aprašoma, kaip mes patys nesuvokdami vertiname, skirstome ir grupuojame kitus į tam tikras grupes. Tai parodo žmonių uždarumą, o gal geriau sakyti žmonių nesuvokimą ir nenorą tai pakeisti.

Paklusnumas. Šis žingsnis parodo apie žmonių paklusnumą tam tikriems savo ar visuomenės autoritetams. Parodoma, tai, kad visuomenėje vyrauja tam tikrų viršesnių asmenų grupės, kurioms žmonės paklūsta, kartais net nesuvokdami kiek gali kainuoti toks besąlygiškas paklusnumas. Taip yra suformuojami įvairūs politiniai rėžimai, pvz., komunizmas ar fašizmas.

Žalos darymas kitiems. Šiame žingsnyje parodoma, kaip greitai gali pasikeisti žmonių požiūris, nuostatos ar pats gyvenimas. Nors žmogus gali būti ir geras ir teisingas, tačiau sukūrus jam tam tikrą situaciją ir visą atsakomybę prisiėmus kitam žmogui žmogus gali kardinaliai pasikeisti. Taip pat ir esant tam tikriems politiniams, etniniams rėžimams, jei valdžia prisiima visą atsakomybę už daromus darbus, žmogus saugodamas save ar savo sveikatą gali visiškai pasikeisti ir pradėti daryti žąlą kitiems.

Paklusnumas ar pasipriešinimas. Žmonės gali būti arba pasyvus stebėtojai arba aktyviai dalyvauti, būtent ta ir norima pasakyti šiam žingsnyje. Visuomet atsiranda žmonių, kurie kovoja, priešinasi ar kitaip išreiškia nuomonę bei pažiūras. Tačiau didžioji visuomenės dalis lieka tik pasyvus situacijos stebėtojai ir prisitaiko prie visko, nors gal ir nesutinka su vyraujančia nuomone.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1227 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Tironija
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tironija. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tironija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:36
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo