Tirpalų lūžio rodiklio priklausomybės nuo koncentracijos tyrimas refraktometru


Refraktometro veikimo principas. Tirpalo luzio rodiklio priklausomybes nuo koncentracijos. Sviesos luzio rodiklio priklausomybe nuo temperaturos. Laboratorinis darbas sviesos luzio tyrimas. Tirpalu luzio rodiklio tyrimas refraktometru. Tirpalu luzio rodiklis. Luzio rodiklis priklausomybe nuo temperaturos. Tirpalu luzio rodiklio priklausomybe nuo koncentracijos tyrimas. Luzio rodiklis koncentracija. Refraktometro veikimo principai.

Tirpalų lūžio rodiklio prilausomybės nuo koncentracijos tyrimas refraktometru. Išmatuoti įvairių koncentracijų tirpalų lūžio rodiklius ir nustatyti nežinomo tirpalo koncentraciją. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Išvados. Literatūra.

Išmatuoti įvairių koncentracijų tirpalų darbe naudojamo refraktometro optinė schema pavaizduota paveiksle, o lūžio rodiklio atskaitymo skalė – paveiksle. Šviesos spinduliai nuo veidrodžio nukreipiami į stačiakampę apšvietimo prizmę ir praeina ploną tiriamo tirpalo sluoksnį, stačiakampę matavimo prizmę 3, apsauginį stiklą 4, dispersijos kompensatorių ir patenaka į objektyvą. Po to prizme šviesos spinduliai nukreipiami į plokštelę 8, ant kurios yra nubraižytos dvi susikertančios linijos ir pro okuliarą patenka į stebėtojo akį.

Lūžio rodiklio atskaitymui, šviesa nuo apšvietimo veidrodžio 10 nukreipiama į skalę 11, kuri prizme 12 ir mikroobjektyvu 13 per prizmės 14 ir 15 projektuojama į okuliaro židinio plokštumą. Taigi okuliaro lauke tuo pačiu metu galima matyti tamsios ir šviesios dalies skiriaatidarę prizmių kamerą, ant apatinės prizmės pipete užlašiname – lašus distiliuoto vandens ( Tirpalo, kurio koncentracija z1= %) ir, uždarę prizmių kamerą, horizontaliai atlenkę veidrodėlį, šviestuvo šviesą nukreipiame veidrodėliu į prizmės langelį. Žiūrono okuliaru randame ryškiai matomą lūžio rodiklių skalę bei šviesų ir tamsų regėjimo laukus skiriančią spektro juostą. Sukdami dispersijos kompensatoriaus rankenėlę, panaikiname spektrinę juostą ir pasiekiame, kad vietoj jo būtų matyti ryški regėjimo laukus skirianti linija. Po to, sukdami matavimo galvutės rankenėlę, tamsaus ir šviesos lauko skiriamąją ribą tikslai sutapdiname su okuliare matomu kryžiuko centru ir skalėje, matomoje okuliare, atskaitome lūžio rodiklio vertę n1’.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (474 žodžiai)
  • Herkus
  • Tirpalų lūžio rodiklio priklausomybės nuo koncentracijos tyrimas refraktometru
    9 - 1 balsai (-ų)
Tirpalų lūžio rodiklio priklausomybės nuo koncentracijos tyrimas refraktometru. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tirpalu-luzio-rodiklio-priklausomybes-nuo-koncentracijos-tyrimas-refraktometru.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 10:08
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo