Tobula konkurencija konspektas


Tobula konkurencija. Įvadas. Tobulos konkurencijos prielaidos. Priimantis kainas. Produkto identiškumas. Veiksnių mobilumas. Pilnas informuotumas. Paklausa tobulos konkurencijos sąlygomis. Rinkos nustatyta kaina. Įmonės paklausos kreivė. Įmonės pajamos. Įmonės elgsena trumpuoju laikotarpiu. Pelnas. Pasiūla trumpuoju laikotarpiu. Pelnas trumpuoju laikotarpiu. Įmonės pasiūlos kreivė. Rinkos pasiūla. Pusiausvyra ilguoju laikotarpiu. Pelno maksimizavimas ilguoju laikotarpiu. Ūkio šakos pusiausvyra ilguoju laikotarpiu.

Antrojoje ir trečiojoje paskaitose išsiaiškinome pamatines paklausos ir pasiūlos sąvokas bei praktinę jų suvokimo naudą daugeliu gyvenimiškų situacijų. Ketvirtojoje ir penktojoje paskaitose apžvelgėme teorinius vartotojų elgesio pagrindus ir išsiaiškinome, kuo grindžiama paklausos kreivė. Šeštoji ir septintoji paskaitos buvo skirtos optimalaus gamybos modelio, kai įmonė jau žino, kokį produktą ir kokį jo kiekį reikia gaminti, nagrinėjimui.

Šioje paskaitoje pradedame tyrinėti skirtingų rinkų modelius, šie padės mums išsiaiškinti, kaip įmonė apsisprendžia, ką ir kiek gaminti. Sužinosime, kaip šiuose modeliuose atsiranda pagrindas pasiūlos kreivei nubraižyti ir, kas jį lemia. Taip pat sužinosime kaip įmonės elgesį veikia paklausos ir pasiūlos sąveika.

  • Adobe PDF 245 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių
  • Universitetas
  • Agnė
  • Tobula konkurencija konspektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Tobula konkurencija konspektas. (2014 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobula-konkurencija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 00:23
×