Tobula konkurencija. Uždaviniai. Namų darbas


Tobuloji konkurencija. Tobulos konkurencijos įmonė yra. Tobulos konkurencijos uzdaviniai. Paklausos uzdaviniu sprendimas. Mikroekonomikos uždaviniai tobula konkurencija. Konkurencijos uzdaviniai. Tobuloji konkurencija uzdaviniu formules. Tobulosios konkurencijos veikimo salygos. Tobuloji konkurencija skaidres. Konkurencija ir efektyvumas.

Įvadas tobula konkurencija ir efektyvumas tobula konkurencija. Tobulos konkurencijos rinkos funkcionavimo sąlygos. Tobulos konkurencijos rinkos ypatybės. Pajamos tobulos konkurencijos sąlygomis pusiausvyra tobulos konkurencijos rinkoje tobula konkurencija ir efektyvumas praktinių užduočių sprendimas pirmos užduoties sprendimas antros užduoties sprendimas trečios užduoties sprendimas išvados literatūra. Šiame darbe mes trumpai panagrinėsime kas yra tobula konkurencija, kokios jos funkcionavimo sąlygos. Nors tai yra tik teorinis modelis, iš referato matysime, kad tai yra pagrindas įvertinti kitų rinkos struktūrų bei realiosios ekonomikos efektyvumą. Taip pat čia bus paminėtos tobulos konkurencijos modelio ypatybės, remdamiesi kuriomis grafiškai pavaizduota atskiros įmonės ir šakos paklausa. Atsižvelgiant į įmonės pajamas ir kaštus pabandysime pavaizduoti įmonės gaunamą pelną tobulos rinkos sąlygomis.

Šiame darbe mes trumpai panagrinėsime kas yra tobula konkurencija, kokios jos funkcionavimo sąlygos.

Trumpai aprašysime pusiausvyros kainą, , kaip sugretinamos paklausa ir pasiūla, kad atitiktų pardavėjų ir pirkėjų interesus.

Teorinės dalies pabaigoje pažvelgsime į rinką iš vartotojo ir gamintojo pusės kartu, kas leistų išsiaiškinti tobulos konkurencijos veikimo modelį arba efektyvumą.

Antroji darbo dalis bus skirta praktinių užduočių pateikimui, kurių sprendimai bus analizuojami pagal temas: elastingumo teorija , darbo jėgos rinktobula konkurencija - kraštutinis ir daugiau teorinis modelis, tačiau artimų rinkų yra nemažai, pvz. : kai kurių žemės ūkio produktų rinkos, vertybinių popierių birža, užsienio valiutos rinka. Šis modelis turi didelę teorinę prasmę, nes tobulos arba grynosios konkurencijos rinka - tai standartas, kuris leidžia įvertinti kitų rinkos struktūrų bei realiosios ekonomikos efektyvumą.

Tobulos konkurencijos modelį, kaip ekonominę sistemą, pradėjo kurti a. Smitas, 1776 m. Parašęs tautų turtą , nors tokios sąvokos ir nevartojo. Apibrėžiant pardavėjo ir pirkėjo interesus čia kalbama apie paklausos ir pasiūlos principų koordinavimą, nematomoji ranka nukreipia skirtingus interesus turinčių pardavėjų ir pirkėjų elgseną taip, kad jiedu susitaria dėl produkto kainos. Taigi kainos, kuri palaiko ekonomikos pusiausvyrą, savaiminio susidarymo mechanizmas iprodukto vienarūšiškumas ir didelis dalyvių skaičius. Tai reiškia, kad rinkoje yra pagaminta daug produktų didelio skaičiaus gamintojų, tačiau šie produktai nesiskiria savo kokybe.

įėjimo į šaką ir išėjimo iš jos laisvė. Bendrovės gali laisvai pereiti iš vienos gamybos sferos į kitą, gali staiga nutraukti vienos prekės gamybą ir pradėti gaminti naują.

Rinkos dalyviai neturi įtakos kainai. Nei pardavėjas nei pirkėjas negali paveikti kainos, nes dėl didelio jų skaičiaus kiekvienas parduoda arba perka tik nedidelę rinkoje esančių prekių dalį. Jei pardavėjas padidins kainą – pirkėjas nepirks jo prekės, jei sumažins – patirs nuostolių, todėl tokioje rinkoje nėra suinteresuotumo keisti susidariusią kainą.

Tobulas informuotumas. Visi pirkėjai ir pardavėjai žino, kokiomis kainomis jie gali pirkti ir parduoti. Ši informacija ir užtikrina tai, kad tos pačios kokybės produktų kaina bus vienoda, kad ir kas nė viena įmonė negali diktuoti savo sątiek gamintojas tiek vartotojas tobulojeremiantis šiomis ypatybėmis galima teigti, kad atskiros įmonės atžvilgiu paklausa yra absoliučiai elastinga. pav.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (2131 žodžiai)
  • Universitetas
  • Veronika
  • Tobula konkurencija. Uždaviniai. Namų darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tobula konkurencija. Uždaviniai. Namų darbas. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobula-konkurencija-uzdaviniai-namu-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 04:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo