Tobulas žmogus stengiasi kiekvieną dieną nugyventi tarsi ji būtų paskutinė


Zmogus tobulas rasinys. Gyventi taip lyg kiekviena diena butu paskutine. Jei zmogus stengiasi. Kiekviena diena kaip pa skutine. Rasinys apie tobula zmogu. Tobuli butu isplanavimai. Tobula diena rasinys. Gyventi kaip paskutine diena. Kiekviena dieną gyventi lyg paskutine. Tobulas pasaulis rasinys.

Tobulas žmogus stengiasi kiekvieną dieną nugyventi tarsi ji būtų paskutinė. Įvadas. Tobulumo suvokimas. Kelias į tobulą dieną. Klysti - žmogiška. Kasdienis stebėjimasis. Dvasinis pasitenkinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pasak filosofo J. Pieper, darbo pasaulis – tai vartojimo, tikslingumo, rezultatų, darbo dirbimo pasaulis. Tai poreikių ir pelno, alkio ir jo malšinimo pasaulis, visais laikais pasiglemžęs, beveik visą žmogiškąją būtį, nepaliekąs vietos filosofiniam mąstymui – savo knygoje „Pamatiniai filosofijos klausimai“ teigia J. Bikulčius. Negaliu su juo nesutikti. Būtent darbas, vartojamoji būtis pasiglemžia visą žmogaus laiką, neleidžiant stabtelti ir susimąstyti apie kur kas prasmingesnius, dvasiniam pasauliui reikšmingus, dalykus. Viskas daroma pagal planą, taip kaip turi būti, o ne taip, kaip norėtūsi. Vargu ar dažnas iš mūsų besibaigiant dienai pagalvoja: o jei ši diena buvo mano paskutinė, ar aš ją nugyvenau tinkamai? Jei ir būtų užduodamas toks filosofinis klausimas sau pačiam – vargu ar galima būtų sulaukti teigiamo atsakymo.

Ne kas kitas, o skubėjimas priverčia žmogų žvelgti į gyvenimą paviršutiniškai, prabėgomis, nespėjant įvertinti kiekvieno kvėptelėjimo ar sutikto žvilgsnio, nespėjant net pagalvoti apie savo tikrąjį tikslą gyvenime, o ką jau kalbėti apie savęs analizavimą – kas aš, iš kur aš ir kodėl aš... o bent akimirkai stabtelėjus, neabejoju, jog iškiltų ne vienas gilus, sunkiai konkrečiai atsakomas filosofinis klausimas.

Nugyventi kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė – tai tobulo žmogaus gyvenimas. Ir manau, kad kiekvienas išgirdęs apie tokią galimybę neabejodamas pasakytų, jog tikrai norėtų tai patirti. Taigi, nagrinėdama šią temą remsiuos II amžiaus Romos imperatoriaus ir filosofo Marko Aurelijaus užrašų rinkinyje „Sau pačiam“ išsakytomis filosofinėmis mintimis, kurios mano manymu labiausiai tinka kalbant apie tobulo žmogaus gyvenimą kiekvieną dieną tarsi ji būtų paskutinė.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2484 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Tobulas žmogus stengiasi kiekvieną dieną nugyventi tarsi ji būtų paskutinė
    10 - 2 balsai (-ų)
Tobulas žmogus stengiasi kiekvieną dieną nugyventi tarsi ji būtų paskutinė. (2012 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobulas-zmogus-stengiasi-kiekviena-diena-nugyventi-tarsi-ji-butu-paskutine.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:13
×