Tobulo pasaulio vaizdinys V. Mykolaičio-Putino ir Henriko Radausko poezijoje


Tobulo pasaulio vaizdinys. Mykolaičio Putino ir Henriko Radausko poezijoje PLANAS. Dėstymo 1 pastraipa. Kūrinio interpretacija ir analizė. Dėstymo 2 pastraipa. Naudotos literatūros sąrašas. Tobulo pasaulio vaizdinys. Mykolaičio Putino ir Henriko Radausko poezijoje. Tobulo pasaulio vaizdinys. Mykolaičio Putino ir Henriko Radausko poezijoje “. 701 ž. Vincas Mykolaitis Putinas. Jonas Lankutis. Juozas Girdzijauskas.


1. Kontekstas. V. Mykolaičio-Putino, kaip poeto simbolisto, kūryba – tai filosofinis savo dvasinės patirties apmąstymas: idealo ilgesys, bodėjimasis kasdienybe, maištas.

2. Kūrinio interpretacija ir analizė. Eilėraščio „Tarp dviejų aušrų“ lyrinio subjekto idealaus pasaulio įsivaizdavimas:

a) naktis – lyrinio subjekto vizijų laikas;

b) idealaus pasaulio kūrimas pasakos įvaizdžiais;

c) V. Mykolaičio-Putino eilėraščio „Tarp dviejų aušrų“ ir M.K. Čiurlionio triptiko „Piramidžių sonata“ vaizduojamo pasaulio panašumas.

d) eilėraščio „Tarp dviejų aušrų“ lyrinis subjektas grožio ir gėrio ieškotojas, tačiau jį slegia daiktiškoji realybė.

3. Išvada. Tobulo pasaulio pajautos galimos tik per eilėraščio lyrinio subjekto vizijas.

1. Kontekstas. H. Radauskas – „menų alkoholikas“ (A. Nyka-Niliūnas) – dėl to savito pasaulio lyrikoje kūrėjas.

c) žmogaus, gebančio savaip matyti pasaulį, pajautos ir jo santykis su tais, kurie kasdienybėje grožio nemato.

3. Išvada. H. Radausko eilėraštis „Žiemos pasaka“ transformuotos realybės estetiškumas.

Aš Vardė Pavardenė, IV a klasės mokinė, pasiruošiau kalbėti tema „Tobulo pasaulio vaizdinys V. Mykolaičio-Putino ir Henriko Radausko poezijoje“. Ko gero, kurti tobulesnį pasaulį – daugelio kūrėjų siekiamybė. Jų įsivaizdavimuose pasaulis atrodo gražus išoriškai ir geras gyventi žmogui. Tačiau kūrėjas nėra pasyvus stebėtojas – jis stengiasi kūriniais prisidėti prie pasaulio tobulinimo. Apmąstydama temą ir įvairiuose šaltiniuose rinkdama medžiagą, supratau, kad būtent poetai modernistai V. Mykolaitis-Putinas bei H. Radauskas savo eilėraščiuose labiausiai išryškina žmogaus siekį realybę transformuoti į poetinę tikrovę, kurioje patiriama dvasinė pilnatvė ir įmanomi visokie stebuklai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1408 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lina
  • Tobulo pasaulio vaizdinys V. Mykolaičio-Putino ir Henriko Radausko poezijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Tobulo pasaulio vaizdinys V. Mykolaičio-Putino ir Henriko Radausko poezijoje. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobulo-pasaulio-vaizdinys-v-mykolaicio-putino-ir-henriko-radausko-poezijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:37
×