Tobulos konkurencijos modelis


Tobula konkurencija. Monopolines konkurencijos modelis. Referatas tobuloji konkurencija. Tobuloji konkurencija skaidres. Tobulosios konkurencijos rinka. Trumpo laikotarpio tobulos konkurencijos firmos pasiūlos kreivė. Tobula konkurencija pasiulos kreive. Pelno maksimizavimas tobulos konkurencijos darbo rinkoje. Tobula konkurencija testas. Tobulajai konkurencijai budinga.

Tobulosios konkurencijos modelis ir jo bruožai. Firmos produkcijos paklausa ir pajamos. Įmonės pelnas. Pelno maksimizavimas trumpuoju laikotarpiu. Pelno maksimizavimas ilguoju laikotarpiu. Firmos pasiūlos kreivės. Firmos trumpo laikotarpio pasiūlos kreivė. Firmos ilgojo laikotarpio pasiūlos kreivė.

Tobulos konkurencijos (perfect competition) (arba polipolinė) rinka yra abstraktus modelis, kurio nėra ūkinėje tikrovėje (žinoma, yra išimčių). Jis yra universalus, tad yra itin patogus tirti esamą ekonominę padėtį. Tobulos konkurencijos modelį, kaip ekonominę sistemą, pradėjo kurti ekonominių teorijų klasikas a. Smith (1723 – 1790) parašęs knygą „tautų turto prigimties ir priežasčių tyrinėjimas“ ( „wealth of nations“). Joje pabrėžė darbo pasidalijimo ir specializacijos pranašumus ir apibūdino rinkos mechanizmo funkcionavimą. Jis teigė, kad pasiūlos ir paklausos principai koordinuoja pirkėjo ir pardavėjo interesus, o „nematomos rankos“ principu bus pasiekta, kad galiausiai galėtų nusistovėti kaina, kuri tenkins abi puses (bus mažiausia, kurią norėtų pasiūlyti pardavėjas ir didžiausia, kuria pirkėjas vis dar norėtų įsigyti norimą produktą). Vėliau tokias mintis pratęsė ir išplėtojo tokie neoklasikai, kaip j. S. Mill, a. Marshall, j. M. Keynes ir kt.

Tik gali kilti klausimas ar egzistuoja tokia tobulosios konkurencijos rinka, kuri atitiktų paminėtas keturias funkcionavimo savybes. Pramonėje, matyt, nėra tokios šakos kuriai būtų būdingi visi požymiai. Artimiausias tobulajai konkurencijai yra žemės ūkis.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 94 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2777 žodžiai)
  • Juste
  • Tobulos konkurencijos modelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Tobulos konkurencijos modelis. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobulos-konkurencijos-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:53
×