Tobulos konkurencijos rinka


Konkurencija rinkoje. Tobulos konkurencijos rinka siustis. Tobulos konkurencijos rinka panasu. Tobula rinka. Konkurencija ir jos privalumai. Konkurencija rinkos ekonomikoje. Tobulos konkurencijos rinkoje bankai.

Įvadas. Tobulos konkurencijos rinka. Tobulos konkurencijos ekonomikos efektyvumas, privalumai ir trūkumai. Išvados. Literatūra.

Šio darbo objektu yra tobulos konkurencijos rinka ir jos efektyvumas.

Ši teme yra svarbi tuo, kad išanlizavus tobulos konkurencijos rinkos modelį būtų lengviau įvertinti kitas rinkos struktūras.

Šio darbo pagrindinis tikslas suprasti kas yra tobulos konkurencijos rinka ir jos efektyvumas, išanalizuoti jos trukumus ir privalumus.

Taigi, tobula konkurencija- rinka, kurioje yra daug pirkėjų bei pardavėjų ir nė vienas iš jų atskirai negali paveikti rinkos kainos. Produkcija, kurios visuomeniniai ribiniai kaštai yra lygūs visuomeninei ribinei naudai, užtikrina visuomenei lokacinį efektyvumą, Geriausią turimų išteklių paskirstymą. Jeigu visuomenės kaštai ir individualūs kaštai yra vienodi, o visuomenės nauda sutampa su asmenine nauda, tai tobulos konkurencijos rinka užtikrina efektyvią gamybos apimtį. Tokiu atveju tobula konkurencija pašalina „nenaudingo svorio“ nuostolius, paskirsto efektyviai turimus išteklius. Efektyvumo nuostolis arba „nenaudingas svoris“ atsiranda tada, kai nutolstama nuo tos gamybos apimties, kuriai esant visuomenės ribinė nauda yra lygi visuomenės ribiniams kaštams. Tokį efektyvumo sumažėjimą sąlygoja per didelis arba per mažas produkcijos pagaminimas. Tobula konkurencija sąlygoja ir technologinį efektyvumą, skatindama firmas gaminti produkciją mažiausiais vidutiniais kaštais. Tačiau tobulos konkurencijos firmos ne visada pajėgia užtikrinti inovacijų kūrimą ir įdiegimą. Stambios firmos yra finansiškai pajėgesnės, labiau suinteresuotos kurti naujus produktus ir todėl jos geriau sugeba užtikrinti dinaminį efektyvumą. Ir pabaigai norėčiau pacituoti a. Degučio mintis, kad idealiai subalansuotoje rinkoje neapsimokama veikla - juk jeigu pajamos tik padengia kaštus, jeigu nelieka gryno pelno (likučio virš to, ką reikia atiduoti gamybos faktorių savininkams norint tuos faktorius pritraukti), tai visa verslo veikla turi nutrūkti. Subalansuota rinka – tai rinka be pelno ir be verslininko. Ir priešingai, kol rinkoje yra verslininkas ir pelno galimybė, tol rinka negali būti „subalansuota“. Prakseologinis požiūris taip pat leidžia suvokti, jog įdomiausi ir svarbiausi dalykai dedasi kaip tik nesubalansuotoje neidealioje - realioje - būklėje. Kas varo visą procesą į priekį? Kas išjudina kūrybinę žmonių energiją?

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • m.
  • 7 puslapiai (1263 žodžiai)
  • Artur
  • Tobulos konkurencijos rinka
    10 - 1 balsai (-ų)
Tobulos konkurencijos rinka. (2012 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobulos-konkurencijos-rinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:20
×