Tobulosios konkurencijos rinka


Tobuloji konkurencija pavyzdziai. Tobulosios konkurencijos skaidres. Tobuloji konkurencija tai. Tobulos konkurencijos pavyzdziai. Tobulos konkurencijos rinkos pavyzdziai.

Įvadas. RINKA. Rinkos samprata. Rinkos tipai. Tobulos konkurencijos rinka. Tobulos konkurencijos samprata. Tobulos konkurencijos rinkos prielaidos. Tobulos rinkos privalumai ir trūkumai. Išvados. Literatūra.

Konkurencija tai yra gamintojų, vartotojų ir kitų ekonomikos subjektų varžymasis dėl rinkų, prekių ir kitų išteklių. Konkurencija atsiranda tada, kai vienoje sferoje – prekyboje, gamyboje, prekių paskirstyme ar kitoje veikloje atsiranda keli subjektai, užsiimantys tokia pačia veikla, gamina tas pačias prekes ar paslaugas. Ekonomikos subjektai konkuruodami sąveikauja tarpusavyje. Pardavėjai turi nuspręsti ką gaminti, kaip gaminti, kiek gaminti. Visi pagaminti produktai paskirstomi tarp vartotojų, atsižvelgiant į jų galimybes ir norus mokėti už konkrečią prekę ar paslaugą. Tokiu būdu susiklosto skirtingos rinkos, kadangi rinkoje veikia ne vienodas dalyvių skaičius ir pagaminami skirtingi produktai. Vienas iš rinkos pavyzdžių – tobula konkurencija. Kurios esmė yra - daug rinkos dalyvių bei produktų homogeniškumas. Toks modelis praktikoje sunkiai sutinkamas, tačiau jis apibūdintų idealias rinkos modelio sąlygas. Todėl būtina išsiaiškinti šios rinkos sampratą, ypatumus bei ištirti jos prielaidas.

Darbo problema – kokios yra tobulos konkurencijos rinkos prielaidos?

Darbo tikslas – išnagrinėti tobulos konkurencijos rinką bei jos prielaidas

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (2110 žodžiai)
  • Karolina
  • Tobulosios konkurencijos rinka
    10 - 4 balsai (-ų)
Tobulosios konkurencijos rinka. (2013 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tobulosios-konkurencijos-rinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:30
×