Toksaskaridozė


Toksaskaridozė. Vystymasis. Epizodiniai duomenys. Simptomai. Diagnozavimas. Profilaktika ir gydymas. Literatūros sąrašas.

Šią parazitozę sukelia Ascarididae šeimos nematodai Toxascaris leonina, parazituojantys šunų, kačių, lapių, usūrinių šunų, šiaurės lapių ir kitų žvėrelių plonojoje žarnoje. Šie nematodai dažniausiai parazituoja vyresnio amžiaus gyvūnų virškinimo trakte. Ypač dažnai šie nematodai parazituoja zoologijos soduose laikomų kačių ir kitų šios šeimos gyvūnų plonojoje žarnoje, ir jiems gali sukelti klinikinius ligos požymius.

Tai švie¬siai geltonos spalvos helmintai, kurių galvos galas aprūpintas kakliniais sparnais. Patinas yra 4—6 cm ilgio, turi palaipsniui smailėjančią, be priedų, uodegą ir dvi lygias 1,2—1,5 mm ilgio spikules. Patelės 6,5—10 cm il¬gio. Vulvos anga yra priekinėje kūno dalyje. Iki šiol buvo galvo¬ta, kad šio parazito išsivystymo ciklas vyksta taip pat, kaip as¬karidų, tai yra su būtina lervų migracija mėsėdžių kraujotakos sistemoje. Šiu nematodų gyvenimo trukmė yra 7-8 menesiai.

  • Veterinarija Referatas
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (903 žodžiai)
  • Toksaskaridozė
    9 - 3 balsai (-ų)
Toksaskaridozė. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/toksaskaridoze.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 14:51
×