Tolerancijos ir suleidimai


Tolierancijos ir sulieidimai. Suleidimo tolerancijos. Skyles sistemos tolerancija.

Įvadas. Mašinų detalių tikslumas. Nuokrypiai, jungtys ir suleidimai. Suleidimų sistemos ir suleidimų parinkimas. Paviršių formos ir tarpusavio padėties tikslumas.

Visiškai tiksliai pagaminti gaminio, taip pat mašinų elemento neįmanoma. Priklausomai nuo gamybos būdo visada atsiranda geometrinių dydžių skirtingų nuokrypių nuo darbo brėžiniuose nurodytų nominalių reikšmių. Geometriniai dydžiai – tai jungiamų ir nejungiamų paviršių ir profilių matmenys, paviršiaus formos, padėties, šiurkštumo reikšmės, jų nuokrypiai ir tolerancija. Pagal jungiamų paviršių formą sujungimai skirstomi į lygius cilindrinius ir kūginius, plokščiuosius ir sferinius, taip pat į srieginius, krumplinius, išdrožinius ir pleištinius. Detalių sujungimuose yra gaubiantieji ir gaubiamieji paviršiai. Gaubiantieji paviršiai vadinami skyle, gaubiamieji – velenu. Juos atitinkantieji matmenys sutartinai žymimi: skylių – didžiosiomis lotyniškojo alfabeto raidėmis, velenų – mažosiomis. Pavyzdžiui, skylės skersmuo D, veleno skersmuo d. Mašinų elemento darbo brėžinys, parengtas pagal visus tikslumo standartų reikalavimus, yra dokumentas, kuriuo rementis vykdoma elemento gamyba ar apdirbimas, atliekami matavimai ir vertininama, ar išlaikyta nurodyta tolerancija. Tolerancijos reikšmės parenkamos atsižvelgiant į gaminio kokybės reikalavimus ir gamybos sąlygas. Į šiuos mašinų elementų tikslumo reikalavimus turi būti atsižvelgiama visą gamybos procesą: konstruojant, apdirbant ir tikrinant gaminių tinkamumą. Jungiamųjų elementų matmenų tolerancijos turi būti tokios, kad būtų užtikrintas elementų pakeičiamumas ir juos galima būtų surinkti papildomai neapdirbant. Dėl to matmenų tolerancijoms sudaryta tarptautinė tolerancijų sistema ISO. Šioje tolerancijų sistemoje pagal nominaliuosius matmenis nustatytos ekonomiškai gamybai pritaikytos pagrindinių tolerancijų ir pagrindinių nuokrypių eilės.

  • Microsoft Word 1174 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1290 žodžiai)
  • Kolegija
  • Houdini
  • Tolerancijos ir suleidimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tolerancijos ir suleidimai. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/tolerancijos-ir-suleidimai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 06:24
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo