Tomas akvinietis. Penki Dievo būvimo įrodymai


Tomas akvinietis 5 dievo buvimo irodymai. Tomo akviniecio dievo buties irodymai. Tomo akviniečio dievo buvimo įrodymai. Tomas akvinietis dievo buvimo irodymai. Tomo akviniecio 5 dievo buvimo irodymai. Tomas akvinietis 5 dievo irodymai. Tomas akvinietis: penki dievo buvimo įrodymai. Apibudinti tomo akviniecio dievo buties irodymus. Akvinietis dievo buvimo įrodymai. Akviniecio dievo buvimo irodymai.

Įvadas. Tomas akvinietis. Šv. Tomo estetika. Moralės filosofija. Tomas akvinietis savo filosofijoje iškėlė tris klausimus. Pirmasis įrodymas. Antrasis įrodymas. Trečiasis įrodymas. Ketvirtasis įrodymas. Penktasis įrodymas. Išvados. Literatūra.

Norėdami suprasti viduramžius, turime įsivaizduoti visai kitokį pasaulį negu dabartinis. Jei mes gyventumėm viduramžiais, tai tikėtumėm, kad saulė sukasi aplink žemę, o žemė yra pats visatos centras. Tikėtumėm, kad pasaulis buvo sukurtas per šešias dienas, kaip parašyta pradžios knygoje. Tikėtumėm, kad didžioji būties grandinė nuo dievo prie angelus nusidriekia iki pačių menkiausių gyvybės formų, o žmonės tėra tarpinė grandis, sujungianti tai, kas mirtinga, su tuo, kas dieviška. Tikėtumėm, kad visatoje viešpatauja aiški tvarka ir visa kas turi savo vietą. Dangaus šviesuliai juda ratu pagal matematikos dėsnius, išminties šaltinis – klasikiniai graikijos ir romos autorių veikalai.

Aš pasirinkau temą- penki dievo buvimo įrodymai, todėl kad tai visada aktuali tema, bet kokiais laikais. Nagrinėjant ją visada kyla daug naujų klausimų ir svarstymų. Aš bandysiu išreikšti savo mintis ir palyginti jas su Akviniečio teiginiais.

Tomas akvinietis buvo šventasis, mistikas, teologas ir metafizikas. Jis gimė apie 1225m. Netoli neapolio, buvo akvino grafo sūnus. Lankė vienuolių benediktinų mokyklą garsiajame monte kasino vienuolyne, vėliau mokėsi neapolio universitete. 1244m. Jis tapo dominikonu, naujo elgetaujančių brolių ordino nariu. 1254m. Akvinietis sugrįžo į paryžių ir po dviejų metų tapo profesoriumi. Paryžiuje ir italijoje profesoriavo iki pat mirties. Mirė 1274m. Keliaudamas i lionono bažnyčios susirinkimą. Paryžiuje ir oksforde jo mokymas buvo pasmerktas. Tik praėjus penkiasdešimčiai metų po mirties, 1323m. Tomas akvinietis paskelbtas šventuoju.

Filosofas atliko daug didžių darbų. Jis išpopuliarino aristotelį ir padarė jį suprantamą savo epochos mokslininkams. Taip susilpnėjo platono įtaka, mąstytojų protus paveržė platonu įtaką, mąstytojų protus paveržė aristotelis. Akvinietis sukūrė išsamią metafizikos sistemą, turinčią gausų filosofų sąvokų arsenalą. Jis suformulavo penkis garsuosius dievo buvimo įrodymus, daug dėmesio skyrė religinei terminijai. Jis apibūdino ir transsubstanciajos doktriną, apie kurią laterano bažnyčios susirinkime (1215m. ) tebuvo tik užsiminta. (transsubstanciacijos doktrina yra susijusi su krikščioniškuoju komunijos sakramentu: duona ir vynas, aukojami per mišias, tampa kristaus kūnu ir krauju).

Akvinietis nevertino platono ir atmetė anzelmo ontologinį įrodymą. Bažnyčios poreikiams jis pritaikė šiek tiek modifikuotą aristotelio mokymą. Naujam amžiui jis pasiūlė naują mąstymo būdą.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Alina
  • Tomas akvinietis. Penki Dievo būvimo įrodymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Tomas akvinietis. Penki Dievo būvimo įrodymai. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tomas-akvinietis-penki-dievo-buvimo-irodymai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo