Tomas Venclova skaidrės


Tomas venclova „atviras laiškas“. Tomas venclova ese temos.

Lietuvių skaidrės. Garų pėdsakas. Tomas venclova. Tomas venclova. Poezija. Kūrybos bruožai. Bibliografija. Disidentai. Atviras laiškas lkp ck. Hidalgo. Tomas venclova. Poeto kūrybos vertimai. Poeto draugai – literatūrinės Nobelio premijos laureatai. Dėkoju už dėmesį )! ! !


Poetas, eseistas, vertėjas, literatūros kritikas ir mokslininkas.

Gimė 1937m. rugsėjo 11 d. Klaipėdoje. Poetas, literatūros mokslininkas, publicistas, vertėjas, Jeilio universiteto (JAV) profesorius, daugybės mokslinių, esė ir eilėraščių knygų autorius, sulaukęs plautaus pripažinimo, vadinamas vienu iškiliausių lietuvių intelektualų. Augo inteligentų šeimoje, todėl gerai susipažino su klasikine ir moderniąja pasaulio literatūra. Studijavo Vilniaus universitete lituanistiką. 1977m. dėl opozicinės politinės veiklos iš jo buvo atimta Sovietų Sąjungos pilietybė. Dabar gyvena JAV, dėsto Jeilio universitete, Niu Hevene, Konektikuto valstijoje. Specialybė - rusų ir lenkų literatūros, taip pat yra dėstęs lietuvių kalbą ir literatūrą.

Už mūsų sienų kvadratusIr durų kvadratus,Už aukštą langą – du kartusIr lempą – du kartus,Už atkirstų šalių vardus,Žemėlapių vartus,Už tai, kad oras neklaidusIr kad klaidus vidus.Už baltus garvežių ratus,Patikrintus raktus,Už mus visus – tuos du kartus,Tuos keturis kartus.Už tai, kas plaukia nuo laidų,Kas gimsta po ledu,Už tai, kad du ir du – ne du,Ir dukart du – ne du. Venclova, Tomas. Kalbos ženklas: Eilėraščiai. – Vilnius: Vaga, 1972.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2014 m.
  • Hardas
  • 12 puslapių (760 žodžių)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 1640 KB
  • Tomas Venclova skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Tomas Venclova skaidrės. (2014 m. Kovo 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/tomas-venclova-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:58