Tomo Hobso ir Dž. Loko politinių teorijų panašumai ir skirtumai


Įvadas. Tomas Hobsas ir jo politinė teorija. Džonas Lokas ir jo politinė teorija. Tomo Hobso ir Dž. Loko politinių teorijų panašumai. Tomo Hobso ir Dž. Loko politinių teorijų skirtumai. Išvados. Literatūra.

Politinė teorija - tai politinė - teorinė koncepcija, paaiškinanti ar aprašanti tam tikrą politinę idėją, sąvoką ar net politinį reiškinį, jo kilmę bei egzistavimą. Politinės teorijos formavosi jau nuo neatmenamų laikų. Visos teorijos turėjo ir tebeturi daugybę skirtumų bei panašumų. Kuriantis naujoms politinėms teorijoms senosios yra papildomos naujais teiginiais, kurie yra būdingi vienam ar kitam filosofui. Teorijos buvo formuojamos tokių žinomų asmenybių kaip Aristotelis, Platonas, Makiavelis, T. Hobsas ar Dž. Lokas. Vienos žymiausių ir žinomiausių politinių teorijų yra Džono Loko ir Tomo Hobso politinės teorijos, kurios darė įtaką ir tolesnėms politinėms teorijoms, kurios egzistuoja ir dabar. Šio darbo tikslas yra apžvelgti šių dviejų anglų filosofų politines teorijas, jų esmę, o taip pat skirtumus bei panašumus.

Tomas Hobsas žymus anglų filosofas, politikas ir teoretikas. Hobsas bandė susieti modernų mąstymą su politine teorija. Iš to išsivystė politinės filosofijos sistemos teorija, kuri aprašyta 1651 metais išleistoje knygoje „Leviatanas“. ,,Hobso politinius raštus lėmė pilietiniai karai, jais buvo siekiama padaryti įtaką karaliaus pozicijai. Jie buvo skirti paremti absoliutiniam valdymui, kurį Hobsas tapatino su absoliutine monarchija; visi jo asmeniniai interesai siejo jį su rojalistais, ir jis nuoširdžiai tikėjo, kad monarchija yra stabiliausia ir tvarkingiausia valdymo rūšis.‘‘

T. Hobsas savo politinėje teorijoje išlaikė prigimtinius dėsnius ir skyrė jiems reikšmingą vietą. Jis mano, kad visi žmonės iš prigimties yra lygūs ir turi vienodas teises į viską. Teigia, kad žmogus yra egoistinė būtybė, kurią valdo gobšumas, garbėtroška ir neapykanta.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1502 žodžiai)
  • Ilona
  • Tomo Hobso ir Dž. Loko politinių teorijų panašumai ir skirtumai
    10 - 8 balsai (-ų)
Tomo Hobso ir Dž. Loko politinių teorijų panašumai ir skirtumai. (2015 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tomo-hobso-ir-dz-loko-politiniu-teoriju-panasumai-ir-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:48
×