Tonizuojantys augalai


Tonizuojantys augalai. Ką reiškia tonikai, tonizuoti? Tonizuoti – gerinti tonusą. Tonikas suprantamas, kaip priemonė. Tonikų poveikis - paprastas ir efektyvus. Jie atstato virškinimą. Visiems žinomas tonizuojamasis augalas – čiobrelis. Augalas pasižymi stiprinančiomis ir gaivinančiomis savybėmis. Vaistinis čiobrelis. Lietuvoje vaistinis čiobrelis auginamas darželiuose. Paprastasis čiobrelis. Iš jo gaminami preparatai, skirti kvėpavimo takams, bronchitui, plaučių uždegimui gydyti. Čiobrelis turi platų gydomąjį spektrą gydoma hipertonija. Ar žinojote, jog čiobrelių kvapas stimuliuoja intelektą ? Šventagaršvė. Prieš tūkstantį metų buvo laikomas magišku augalu. Atpalaiduoja lygiuosius raumenis. Šventagaršvė paplitusi Suomijoje. Ženšenis. Auga Rytų Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Ženšenio vartojimas. Ženšenis svarbus pagyvenusiems žmonėms. Šaltiniai.

Atpalaiduoja lygiuosius raumenis ; Padeda karščiuojant ir atsikosėjimui lengvinti; Malšina dėl dujų kaupimosi atsiradusius skausmus; Skrandžio skausmą; Vėmimą ir anoreksiją.

Šventagaršvė paplitusi Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Islandijoje, daugiausia šiaurinėse dalyse. Auga ir Lietuvoje. Auga upių pakrantėse, nendrynuose, drėgnose pievose. Viduramžiais vartota kaip priemonė nuo maro. Liaudies medicinoje naudota nervų ligoms, nemigai gydyti. .

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1551 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (358 žodžiai)
  • Ieva
  • Tonizuojantys augalai
    10 - 3 balsai (-ų)
Tonizuojantys augalai. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/tonizuojantys-augalai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:56
×