TOP vaistų gamintojai Lietuvoje ir pasaulyje Vaistų rūšys


Įvadas. TOP pasaulio vaistų gamintojai. TOP Lietuvos vaistų gamintojai. Vaistų rūšys. Išvados. Naudota literatūra.


Lietuvos farmacijos pramonės atstovai, siekdami įsitvirtinti rinkoje, šiuo metu neapsiriboja vien Lietuva. ,,Sanitas" įsigijo Slovakijos farmacijos gamyklą ,,Hoechst-Biotika", o kiti Lietuvos farmacijos pramonininkai artimiausioje ateityje planuoja ryžtingai žengti į naujas rinkas Centrinėje ir Vakarų Europoje. Tačiau, nepaisant visų liaupsių ir didelių užmojų, reikia pripažinti, kad Lietuvos farmacijos pramonės vaidmuo šalies ūkyje yra nepalyginamai menkesnis nei ES ar naujose ES narėse (pavyzdžiui, Vengrijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Lenkijoje).Dar vienas ganėtinai naujas reiškinys Lietuvos farmacijos pramonėje - įsigijimai. Neseniai susijungus Vilniaus farmacijos fabrikui ir ,,Bakteriniams preparatams" įsteigta nauja šiuos fabrikus jungianti įmonė ,,Valentis". ,,Sanitas" savo ruožtu įsigijo vieną iš didžiausių Lietuvos farmacijos pramonės įmonių ,,Endokrininiai preparatai" [5].

Išvados Beveik kasmet keičiasi pasaulio galingiausių vaistų gamybos įmonių reitingai. Tai įtakoja naujai atsiradusios technologijos, konkurencija tarp vaistų gamintojų, žmonių sergamumas ir kt. Šiuo metu pasaulyje iš vaistų gamybos įmonių aukščiausias vietas pagal pardavimus užima ,,Johnson&Johnson", ,,Novartis", ,,Roche". Lietuvoje plečiantis vaistų gamybos rinkai, tobulėja vis daugiau šia veikla užsiimančių įmonių, tarp kurių šiuo metu didžiausios yra ,,Sanitas", ,,Valentis", ,,Aconitum". Tačiau Lietuvos vaistų gamybos rinka ne taip sparčiai vystosi kaip pasaulio, dėl to, kad nauji vaistai tiesiog per vėlai pasiekia svarbiausią tikslą - ligonį, kuriems jie ir yra skirti. Pažangiose šalyse vaistus siekiama aprobuoti kuo greičiau. Be to, ten įprasta vaistus vertinti medicininiu ir ekonominiu aspektu. Įvertinama vaisto nauda ligoniui ir valstybei - tik sveikas žmogus gali užtikrinti vidaus produkto kūrimą. Vaistų gamybos įmonėse yra gaminami vaistai, kurie yra klasifikuojami pagal ATC sistemą bei skirstomi į generinius ir etinius vaistus. Pastarieji skiriasi tuo, jog etiniai vaistai yra sukurti pagal naują ir užpatentuotą formulę, o generiniai yra jau esančių vaistų kopijos, kuriuos galima parduoti su savo prekės ženklu. Nors jie registruojami kaip vaistiniai preparatai, tačiau juos registruojant nereikalaujama mokslinių įrodymų dėl jų efektyvumo.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1469 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • TOP vaistų gamintojai Lietuvoje ir pasaulyje Vaistų rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
TOP vaistų gamintojai Lietuvoje ir pasaulyje Vaistų rūšys. (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/top-vaistu-gamintojai-lietuvoje-ir-pasaulyje-vaistu-rusys.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 16:21
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo