Topografinė nuotrauka geodezinis pagrindas


Kursinio projekto užduotis. Įvadas. Pradinės medžiagos analizė. Žemėlapio charakteristikos. Vietovės ir darbų objekto fizinės bei geografinės sąlygos. Lks94 stačiakampių koordinačių tinklo braižymas ir planų lapų nomenklatūros nustatymas. Esamo valstybinio geodezinio pagrindo analizė. Geodezinio topografinės nuotraukos pagrindo techniniai reikalavimai. Geodezinio horizontaliojo pagrindo projektas ir jo numatomo tikslumo skaičiavimas. Grafinis poligonometrinių ėjimų projektas. Poligonometrinio ėjimo formos nustatymas. Aukščių geodezinio pagrindo projektas ir jo numatomo tikslumo skaičiavimas. Išvados. Literatūra.

Kursiniame projekte detaliai išanalizuota pateikta pradinė medžiaga. Pagal 1942 m. sistemos žemėlapio kerčių elipsoidines koordinates išmatuotos ir apskaičiuotos tų pačių kerčių 1942 m. sistemos stačiakampės koordinatės. Atrasti visi žemėlapyje esantys trianguliacijos, GPS, bei poligonometrijos punktai. Išsianalizavus poligonometrinių ėjimų trasos parinkimo reikalavimus,sudarytas poligonometrijos ėjimas. Sudarius išilginius ėjimų profilius įsitikinta, kad matomumas tarp taškų yra. Sudarius poligonometrijos ėjimo brėžinį, jame išmatavus uždaromosios L ilgį, didžiausią ėjimo viršūnės nuotolį nuo uždaromosios ir didžiausią kampą, tarp ėjimo kraštinės ir uždaromosios, nustatyta, kad ėjimas yra laikomas laužytu, bei rastos ėjimo svorio centro koordinatės. Turint žemėlapyje sudarytą poligonometrinio ėjimo grafinį projektą, rasti šio ėjimo parametrai, reikalingi tikslumo analizei. Tam nustatytas ilgiausias ėjimas ir parinkta tikslumo klasė. Niveliacijos ėjimų trasos parinktos taip, kad šiais ėjimais būtų galima nustatyti horizontaliojo pagrindo taškų aukščius. Žemėlapyje rasti du gruntinius reperius, patikrinta ar nėra Lietuvos vertikaliojo pirmosios klasės tinklo punktų. Tokių neradus ėjimai sieti tik su dviems žinomais reperiais. Sudarius aukščių geodezinio pagrindo projektą, apskaičiuota silpniausioje suprojektuoto niveliacijos tinklo vietoje esančio taško aukščio numatoma ribos paklaida. Atlikus skaičiavimus nustatyta, kad ribos paklaida yra mažesnė už leistinąją ir projektas atliktas tinkamai.

  • Microsoft Word 2458 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (4348 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Topografinė nuotrauka geodezinis pagrindas
    8 - 1 balsai (-ų)
Topografinė nuotrauka geodezinis pagrindas. (2014 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/topografine-nuotrauka-geodezinis-pagrindas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 21:12
×