Topografinio plano sudarymas vietovė prie tvenkinio


Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo atlikimo metodika. Teodolitinio ėjimo kampų ir linijų žurnalo apdorojimas. Tacheometrinės nuotraukos matavimų rezultatų apdorojimas. Teodolitinio ėjimo skaičiavimas. Teodolitinio ėjimo tikslumo įvertinimas. Teodolitinio ėjimo taškų ir vandens horizontų niveliavimo žurnalo apdorojimas. Teodolitinių taškų techninio niveliavimo skaičiavimas. Teodolitinių taškų techninio niveliavimo tikslumo įvertinimas. Topografinio plano braižymas. Išvados. Anotacija. Literatūros sąrašas. Priedai.


Kiekvienam studentui pateikiama individuali topografinio plano sudarymo užduotis, kurią sudaro nuotraukos darbo pagrindo sudarymo schema, pradinių geodezinių punktų koordinatės ir altitudės, teodolitinio ėjimo kampų ir linijų matavimo žurnalas su lauko matavimo duomenimis, nuotraukos geodezinio darbo pagrindo taškų ir vandens horizontų niveliavimo žurnalas bei tacheometrinės nuotraukos žurnalas su matavimo duomenimis ir vietovės abrisais.

GeoMap programoje pagal tacheometrinės nuotraukos duomenis, horizontaliuosius kampus ir apskaičiuotus horizontaliuosius atstumus paklojami nuotraukos taškai, braižomas topografinis planas su situacija ir reljefu.

Išlyginti ir apskaičiuoti teodolitinio ėjimo taškų koordinates Geomap programa, Išmokti sudaryti topografinį vietovės planą pagal pateiktus vietovės tacheometrinės nuotraukos matavimo žurnalus, pavaizduoti vietovės situacijos elementus ir reljefą. Sudaryti vietovės prie tvenkinio topografinį planą masteliu 1:1000

Pavaizduoti vietovės situacijos elementus ir reljefą (koordinačių sistema LKS-94, aukščių sistema vietinė/ sąlyginė, h=0,5 );

Teodolitinių kampų ir linijų matavimo žurnale apskaičiuojami ėjimo horizontalieji posūkio kampai ir išmatuotų linijų horizontaliosios projekcijos.

Sudaroma teodolitinio ėjimo schema, kurioje pažymimi taškų numeriai, apskaičiuotų posūkio kampų vidurkiai ir apskaičiuotos linijų horizontaliųjų projekcijų reikšmės.

Teodolitinių taškų ir niveliavimo žurnale apskaičiuojami aukščių skirtumai, jų vidurkiai. Atliekama puslapių ir ėjimo kontroliniai skaičiavimai. Nustatomas ėjimo aukščių nesąryšis, jis palyginamas su apskaičiuotu leistinuoju. Nesąryšis išdėstomas aukščių skirtumams po lygiai su priešingu nesąryšiui ženklu. Apskaičiuojamos teodolitinių taškų ir altitudės milimetro tikslumu.

Teodolitinių taškų koordinačių skaičiavimo žiniaraštyje surašomi taškų numeriai, posūkio kampai, pradinių linijų direkciniai kampai ir koordinatės. Skaičiuojama kampų suma, jų nesaryšis, kuris palyginamas su leistinuoju. Nesąryšis išdėstomas visiems kampams po lygiai su priešingu negu nesąryšio ženklu. Apskaičiuojami visų linijų direkciniai kampai. Skaičiuojami linijų koordinačių prieaugiai ir jų sumos. Randami koordinačių nesąryšiai, skaičiuojamas absoliutusis ir santykinis koordinačių nesąryšis, kuris palyginamas su leistinuoju. Koordinačių nesąryšiai išdėstomi koordinačių prieaugiams proporcingai linijų ilgiams su priešingais nesąryšiams ženklais. Pagal pataisytus prieaugius ir pradininkių taškų koordinates skaičiuojamos visų Teodolitinių taškų koordinatės.

Tacheometrinės nuotraukos žurnale skaičiuojami horizontalieji atstumai iki nuotraukos taškų, trigonometriniai aukščių skirtumai, aukščių skirtumai tarp stoties taško ir piketinių taškų bei nuotraukos taškų altitudes.

  • Geodezija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 212 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2058 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnoldas
  • Topografinio plano sudarymas vietovė prie tvenkinio
    10 - 1 balsai (-ų)
Topografinio plano sudarymas vietovė prie tvenkinio. (2017 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/topografinio-plano-sudarymas-vietove-prie-tvenkinio.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:15
×