Topografinio plano sudarymas


A. klapatausko individualios įmonės veikla. Topografinių planų sudarymą reglamentuojantys teisės aktai. Techninių reikalavimų reglamentas GKTR GKTR 2. 08. 012000 „Statybiniai inžineriniai geodeziniai tyrinėjimai“. Lauko matavimai ir duomenų apdorojimas. Lauko matavimai naudojant geodezinį prietaisą „Nikon DTM-332“. 13 Duomenų apdorojimas „Nikon Exchange. Topografinio plano parengimas „Geomap 2012“ programa. Matavimo duomenų įkėlimas į „GeoMap 2012“ programą. Reljefo braižymas. Erdvinių elementų sujungimas ir braižymas. Topografinio plano derinimas. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Priedai.


Topografinis planas – tai planas, kuriame išsamiai vaizduojama situacija (vietovės kontūrai, objektai) bei reljefas. Topografinis planas rengiamos atliekant statybinius inžinerinius geodezinius tyrinėjimus projektavimo, planavimo ir statybos reikmėms pagal Geodezijos ir kartografijos techninį reglamentą GKTR 2.11.02:2000. Projektavimo darbai yra atliekami ant topografinio plano, parengto ne vėliau kaip prieš vienerius metus. Topografiniai planai gali būti bendrieji arba inžineriniai, kuriuose vaizduojamos visos požeminės komunikacijos, o planų mastelis priklauso nuo jų paskirties. Šiuo metu dažniausiai yra atliekami inžineriniai topografiniai planai, kurios būtinos projektuojant bet kokius statinius, tiesiant praktiškai bet kokias naujas ar renovuojant esamas komunikacijas, sudarant detaliuosius planus. Topografiniai planai yra rengiami skaitmeninėje ir analoginėje formoje 1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000 masteliais, LKS-94 koordinačių sistemoje.

Baigiamosios praktikos darbo objektas: topografinio plano sudarymas

Baigiamosios praktikos darbo tikslas – studijų metu įgytas teorines žinias, praktinius įgūdžius bei bendruosius gebėjimus pritaikyti ir įtvirtinti realiomis darbo sąlygomis, parengti Klaipėdos rajono Vėžaičių seniūnijos Utrių kaimo teritorijoje esančio sklypo topografinį planą, naudojantis naujausia „GeoMap 2012“ programine įranga.

Baigiamosios praktikos darbo uždaviniai:

Susipažinti su individualios įmonės veikla.

Išanalizuoti topografinių planų sudarymą reglamentuojančius teisės aktus.

Parengti topografinį planą „GeoMap 2012“ programa.

Praktika buvo atlikta A. Klapatausko individualioje įmonėje, kurios buveinė yra Klaipėdos rajono savivaldybėje, Vėžaičių miestelyje. Gargždų g. 29. Įmonė įregistruota yra 1998 metų vasario 9 dieną.

Geodeziniams matavimams atlikti reikia turėti šiuos dokumentus:

Topografiniai ir kartografiniai darbai (Licenzijos nr. TK-723-(672))

Kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimas (Licenzijos nr. R-KP-81)

Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimas (Licenzijos nr. ŽF-96)

 • Žemės sklypo teisinę registraciją.

Įmonėje darbuotojams yra paskirstyti atitinkami geodeziniai darbai ar projektai. Vienas darbuotojas daro topografinius bei kontrolinius geodezinius planus, sklypo ribų atstatymus ir su šia veikla susijusius kitus darbus, o vadovas vykdo planų derinimo darbus su tam tikromis institucijomis. Šiuo metu užsakymų yra sumažėje dėl prastesnės šalies ekonominės padėties. Visiems darbams yra nustatyti atitinkami įkainiai. Topografinių bei kontrolinių geodezinių planų atlikimo laikas priklauso nuo objekto dydžio, Darbai gali užtrukti savaitę, mėnesį ir dar ilgesnį laiką.

A. Klapatausko IĮ gavus užsakymą darbų organizavimas vyksta atitinkama tvarka. Pirmiausiai yra išanalizuojamas užsakymas po to važiuojama į vietovę atlikti lauko matavimus, vėliau atliekami kameraliniai darbai: išbraižomas planas, sudaroma kadastrinė byla, derinimo darbai bei bylos atidavimas užsakovui.

Kai gaunami keli užsakymai, stengiamasi iš karto visus matavimus atlikti laukuose ir tik vėliau apdoroti matavimo duomenis, ir pabraižyti planus. Tokiu atveju, keletas užsakymų yra padaromi greitai ir nenaudojant papildomai darbo ir laiko sąnaudų. Įmonė derinimo darbus vygdo su tam atitinkamomis institucijomis. Vienos iš pagrindinių istaigų yra:

Įmonė stengiasi užsakymus vygdyti greitai ir kokybiškai.

a) lapuočių – daugiau kaip 80% sudaro lapuočiai,

b) spygliuočių – daugiau kaip 80% sudaro spygliuočiai,

Visi statiniai, vaizduojami topografiniuose planuose M1:500–1:5000, skirstomi:

gyvenamieji, negyvenamieji, visuomeninio naudojimo, ugniai atsparūs, ugniai neatsparūs, mišrūs, vieno aukšto, daugiaaukščiai.

sudaromas (esant būtinumui) sutankinimo geodezinis pagrindas;

Elektroninis tacheometras įjungiamas (PWR) mygtuku ir pradedamas kurti naujas darbas. Spaudžiamas (Menu) klavišas, meniu langelyje pasirenkamas (Job).

Paspaudus (MSR1) klavišą atitinkantį (Create) užrašą, esantį displėjaus langelyje, sukuriamas darbo pavadinimas. Patvirtinus sukurto darbo pavadinimą, spaudžiamas (Recent) klavišas, atitinkantis (OK) užrašą displėjuje.

Stoties parametrų nustatymas. Spaudžiamas (STN) klavišas, atsiradusiame (Stn Setup) meniu lange pasirenkamas (3. Quick) ir spaudžiamas (Recent) klavišas.

  • Microsoft Word 16038 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4113 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Topografinio plano sudarymas
    8 - 1 balsai (-ų)
Topografinio plano sudarymas. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/topografinio-plano-sudarymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 12:32
×
124 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo