Tortai ir jų istorija


Tortas "Vasara" su uogomis. Ingredientai. Recepto paruošimas. Nekeptas varškės tortas su želė gabaliukais ir vyšniomis. Ingredientai. Graikiškų riešutų tortas su vyšniomis (be miltų). Ingredientai. Recepto paruošimas. Tortas "Oreo". Ingredientai.


Nors šiandien daugelis negali įsivaizduoti jokios šventės be didelio ir saldaus torto, tačiau taip buvo ne visada. Ar kada yra tekę susimąstyti iš kur tortai atkeliavo ir kokia yra jų istorija?

Taip pat gyvuoja versija, kad pirmieji tortai atsirado dar senovės Graikijoje, mat jos teritorijoje rasti piešiniais ir aplikacijomis dabinti pyragėliai, pagaminti iš trintų ir virtų grūdų.

Ne mažiau nei patys tortai, svarbūs ir kiti įrankiai, ypač tortinės. Pastarosios sulaukia nepaprastai daug dėmesio, o jų dekoravimo subtilybės gali būti laikomos net atskira meno šaka. Tortinės gaminamos iš įvairiausių ir, galima sakyti, visų egzistuojančių medžiagų. Jau galima įsigyti ne tik iš stiklo, porceliano ar geležies pagamintų tortinių, bet taip pat ir sidabrinių bei kitų rūšių. Dažniausiai prie tortinės būna derinamas visas tortą patiekti reikalingų indų komplektas – torto mentelė, lėkštutės ir desertą valgyti skirti įrankiai (šaukšteliai ar šakutės). Šiomis dienomis desertiniai indai gali būti puošti aukso elementais.

Ko gero neįmanoma įsivaizduoti nė vienos šventės be saldaus stalo. Pastarasis būna nukrautas įvairiausiais saldumynais, kuriais pasmaguriauti mėgsta ne tik maži, bet ir dideli. O jo centre, žinoma, didingas tortas. Tortai ne tik vieni populiariausių ir mėgiamiausių saldumynų, tačiau taip pat ir nepakeičiama šventinio stalo puošmena ar net pagrindinis visos šventės simbolis. Didelių iškilmių metu tortas tampa pagrindiniu akcentu ir paprastai yra derinamas net prie aplinkos, kurioje bus patiektas. Lygiai taip pat prie pastarojo derinami kiti saldumynai. Daug dėmesio skiriama ne tik patiems tortams ar jų dekoracijoms, tačiau ir visam pateikimui: tortinėms, lėkštelėms bei kitiems įrankiams.

  • Microsoft Word 573 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1286 žodžiai)
  • Mokykla
  • -----
  • Tortai ir jų istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Tortai ir jų istorija. (2020 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/tortai-ir-ju-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 23 d. 05:50
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo