Toyota sėkmės istorija


Įvadas. „Toyota“ gamybos istorija. „Toyota“ sistema ir sėkmės faktorius. „Toyota“ įvertinimas. „Toyota“ įėjimas į pasaulio rinką. „Toyota“ gamybos sistemos esmė - nenaudingų proceso etapų šalinimas. „Toyota“ sėkmės kelio principai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Sėkmė, kas gi ji? Kiekvienas individas ją supranta skirtingai. Vieniem tai turėti šeimą, mylinčius žmones ir jaustis laimingu, kitiems tai turėti savo verslą, turėi kuo daugiau pinigų. Sėkmės sąvoka beveik visada “eina” šalia verslo sąvokos, Visi verslininkai turi būti sėkmingi, bet ne visiems tai pavyksta, vieni sugeba išplėsti savo verslą ir įsitvirtinti rinkoje pradėję nuo mažų darbų, o kiti ne. Šiandien yra daug sekmės istorijų pavydžių, viena iš jų, tai “Toyota” sekmės istorija.

Norint, kad bendrovė sėkmingai dirbtų ji turi ugdyti gabius darbuotojus, jie ir lemia sėkmę. Ne išimtis ir “Toyota”. Šioje sėkmingoje bendrovėje personalas turi atitikti aukštus reikalavimus, po to darbuotojui suteikiama teisė mokytis ir tobulėti, taip skatinama siekti kuo geresniu rezultatų, remiantis tuo “Toyota” gaminiai pasižymi išskirtine kokybę ir patikimumu. “Toyota” griežtai atsako už savo veiksmus ir kokybę. Bendrovę „Toyota“ galima apibūdinti dviem trumpais svarbiausiais teiginiais: nuolatinis tobulėjimas ir pagarba žmonėms. Tikslų kėlimas ir jų aiškinimas, sėkmės kelio atskleidimas, žmonių skatinimas kartu siekti bendro tikslo ir pagalba šalinant iškilusias kliūtis – tai yra tikrasis vadovavimas.

Darbo tikslas: pristatyti kompanijos „Toyota Motor Corporation“ sėkmės istoriją.

Pradedant “Toyota” sekmės kelią, svarbu paminėti nuo ko gi viskas prasidėjo, o prasidėjo nuo Tojodų šeimos. Bendrovės „Toyota“ veikla prasidėjo nuo Tojodų šeimos vertybių ir idealų. Turime suvokti kai kuriuos Tojodų šeimos bruožus. Jie buvo novatoriai, idealistai, pragmatikai, kurie mokėsi dirbdami ir visada tikėjo, kad turi įnešti savo indėlį į visuomenę. Siekdami savo tikslų, jie buvo nepralenkiami ir gebėjo pavyzdingai vadovauti.

Sakiši Toyoda - „Toyota Group“ tėvas ir įkūrėjas. Sakiši nesusidomėjo staliaus profesija ir nusprendė tapti išradėju. Vėliau jis trisdešimt metų tobulino audimo stakles. 1907 m. S.Tojoda tapo „Toyoda`s Loom Works“ kompanionu, o 1910 m. išėjo ir atidarė savo firmą „Toyoda Spinning and Weswing Company“. 1924m su sūnaus Kičiro pagalba sukūrė pilnai automatizuotas audimo stakles ir 1926m. įkūrė naują kompaniją „Toyoda Automatic Loom Works“. 1929 m. S.Tojoda pardavė savo staklių patento teises anglų firmai „Platt Brothers&Co.Ltd“. 1927 m. jis gavo iš imperatoriaus rankų aukščiausiąjį pilietinį Japonijos apdovanojimą – ordinas „už nuopelnus“.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2273 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Toyota sėkmės istorija
    10 - 8 balsai (-ų)
Toyota sėkmės istorija. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/toyota-sekmes-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 09:48
×