Trachėjos intubacija krikotiroidotomija


Įvadas. Trachėjos anatominės bei fiziologinės ypatybės. Trachėjos intubacija. Skubios intubacijos indikacijos. Intubacija reanimacijoje. Intubacija šoko atveju. Intubacijos metodai. Oralinė ir nosies intubacija. Tracheostomija. Krikotiroidotomija. Sunkūs kvėpavimo takai. Slaugytojų, dirbančių su intubuotais ir tracheostomuotais pacientais, slaugos specifiškumas. Literatūra. Priedai.

Pagrindinis tikslas atliknat pirmoją pagalbą yra išgelbėti gyvybes ir išvengti žalos ateityje. Kvėpavimo takų obstrukcija yra labai svarbu avarijos. Tai sudėtinga chirurginė procedūra, kurios metu gali lydėti stiprus kraujavimas.

Ne visada prieš intubaciją pavyksta įtarti sunkius kvėpavimo takus. Tačiau įtarti ir diagnuozuoti sunkius kvėpavimo takus daug lengviau, nei galimą sunkią ventiliaciją.

6. SLAUGYTOJŲ, DIRBANČIŲ SU INTUBUOTAIS IR TRACHEOSTOMUOTAIS PACIENTAIS, SLAUGOS SPECIFIŠKUMAS

Pacientams, intubuotiems per nosį – vamzdelio padėtis yra stabilesnė, todėl jį sunkiau išjudinti iš tinkamos padėties.

Anga aplink vamzdelį turi būti švari. Žaizdą reikia plauti su dezinfekuojamąja priemone mažiausiai kartą per parą. Iš pradžių žaizda truputi kraujuoja, todėl dažniau reikia keisti tvarsčius. Naudojami tvarsčiai su skyle, specialiai pagaminti tracheostomijai. Medžiaga yra sugerianti ir minkštesnė nei marlė. Marlės tvarstis yra per kietas, jis žeidžia odą. Jis trinasi į odą, kadangi yra suspaudžiamas tarp trachėjinio vamzdelio sienelių ir odos. Taip pat marlės siūlai, susimaišę su ligonio dulkėmis, gali patekti į žaizdą.

Ir po to, kai pašalinamas trachėjinis vamzdelis, svarbu uždengti angą steriliu tvarsčiu be lignino arba palaidų siūlų, kurie gali būti įtraukti į kvėpavimo takus.

Tvarsčiai yra būtini tik tol, kol sugyja anga (Halljorbg Almas (1999), Klinikinė slauga, p. 317).

Sekreto gamyba padidėja dėl endotrachėjinio vamzdelio, kuris yra svetimkūnis ir dirgina.

Pusiau sėdima padėtis gali būti alternatyva šoninei padėčiai, jei pacientas tai pakenčia. Be to, šioje padėtyje pacientui lengviausiai kvėpuoti, kai jis po truputį treniruojasi ir ruošiasi vėl pradėti kvėpuoti pats.

  • Microsoft Word 587 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (2382 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Trachėjos intubacija krikotiroidotomija
    10 - 2 balsai (-ų)
Trachėjos intubacija krikotiroidotomija. (2014 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/trachejos-intubacija-krikotiroidotomija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:32
×