Tradicinė ir šiuolaikinė karjera verslo organizacijose


Vadybos namų darbas.

Tradicinė ir šiuolaikinė karjera verslo organizacijose.


Kiekvienas žmogus yra asmenybė. Nuo pat gimimo kiekvienas kuria sau tikslus, norus ir bando juos įgyvendinti. Karjera daugeliui žmonių yra pirminis veiksnys, apibūdinantis gyvenimo kokybę. Jis patenkina beveik visus žmogaus poreikius: fiziologinius, saugumo, socialinius, ego, saviaktualizacijos, pasiekimų, jėgos ir kitus, pavyzdžiui, agresijos, altruizmo, autonomijos, pritarimo. Šiandien pokyčiai tokie spartūs, kad karjeros planavimas, organizavimas ir valdymas trunka visą žmogaus sąmoningą gyvenimą. „Susidraugavus“ su savo asmenine karjera, visada galima keisti karjeros kryptį ar tempą. Ekonominės, socialinės ir technologinės aplinkos pokyčiai turi didelę įtaką  dirbančiųjų  karjerai. Šie pokyčiai verčia darbdavius ir dirbančiuosius nuolat tobulinti kvalifikaciją ir prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Paprastai terminas karjera siejamas su aukštesnėmis pareigomis, aukštesniu statusu, prestižu. Taip pat šis terminas susijęs ir su padidėjusiu darbo užmokesčiu. Karjera neatsiejama nuo vadovavimo sąvokos tiek teigiama, tiek neigiama šio žodžio prasme.

1) valstybės tarnybosveiklos principus; 2) valstybės tarnautojo statusą ;

3) valstybės tarnybos valdymo teisinius pagrindus.

Referatė aprašysių tradicinė - organizacinė karjera, ir šiuolaikinė - asmeninė karjera.

Šiandieninė karjera labai skiriasi nuo anksčiau buvusios, nes ją įtakoja globali ekonomika, technologinė pažanga bei besikeičianti organizacijos struktūra. Karjerą galima nagrinėti dviem aspektais: individo – tuomet kalbama apie asmeninę/individualią karjerą; specialybės ar organizacijos – tuomet kalbama apie specialybinę ar organizacinę karjerą.

• Karjera yra - darbų seka, susijusi su asmenybės pažiūromis irmotyvais, kai jis ar ji veikia tuose darbuose .

Užsienio šalių mokslininkai akcentuoja asmeninį karjeros pobūdį, kuris teikia karjeros supratimui subjektyvumo. Pasak jų, karjera išdalies yra mūsų poziūrio rezultatas į pasaulį. Jei žmonių veiklų sekos yra panašios, bet karjeros nebus tapačios, nes kiekvienas asmuo mato įvykio seką visiškai skirtingai . Vienas vertina kaip sėkmę, kitas – kaip nepasisekimą.

Svarbu pastebėti, kad šiuolaikinė karjera netapatinama su profesija. Profesija - tai yra kontekstas, kuriame rutuliojasi individo karjera. Individai privalo koncentruotis į mokymus, kurie reikalingi dabartinei ir kitokioms veikloms atlikti . Pasak Schuler, karjeros samprata leidžia pastebėti keletą su ja susijusių dalykų:

Karjeros valdymo modelis – tai problemų sprendimo ir sprendimų priėmimo procesas. Informacija yra renkama nuolatos, tai leidžia geriau pažinti save ir aplinką. Pagal tai užsibrėžiami tikslai, sudaromi tikslai ir strategijos, jie įgyvendinami ir gaunamas grįžtamasis ryšys, suteikiantis dar daugiau informacijos, reikalingos karjeros valdymui.

 • Vadyba Namų darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Liza
 • 10 puslapių (1980 žodžių)
 • Universitetas
 • Vadybos namų darbai
 • Microsoft Word 45 KB
 • Tradicinė ir šiuolaikinė karjera verslo organizacijose
  10 - 6 balsai (-ų)
Tradicinė ir šiuolaikinė karjera verslo organizacijose. (2016 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/tradicine-ir-siuolaikine-karjera-verslo-organizacijose.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:50