Tradiciniai amatai


Tradiciniai amatai tampa gyva tautos kultūros dalimi. Lietuvos tradiciniai amatai. Drožinėjimo įrankiai. Tradiciniai amatai lietuvoje. Tradiciniai lietuvos amatai. Amatai lietuvoje. Tradiciniai amatai tampa gyva tautos kulturos dalimi.. Lietuvių tradiciniai amatai. Drozinejimo pavyzdziai. Tradiciniai lietuviu amatai.

Tradiciniai amatai tampa gyva tautos kultūros dalimi. Kodėl svarbu neprarasti šio lietuvių kultūros klodo? Amatai – tradicinės profesijos, kurių atstovai vadinami amatininkais, o dirbiniai paprastai gaminami rankiniais įrankiais arba neautomatinėmis mašinomis. Amatų paslaptys buvo perduodamos iš kartos į kartą (tėvo sūnui ar meistro mokiniui). Lietuvių tautos amatai prasidėjo nuo medžio drožinėjimo, įrankių iš medžių gaminimo ir t. T. Ši „verslo“ rūšis tęsiasi ir ligi šiol, be to turi atšakų apie kurias kalbėsiu toliau.

Kodėl svarbu neprarasti šio Lietuvių kultūros klodo?.

Amatai – tradicinės profesijos, kurių atstovai vadinami amatininkais, o dirbiniai paprastai gaminami rankiniais įrankiais arba neautomatinėmis mašinomis. Lietuvių tautos amatai prasidėjo nuo medžio drožinėjimo, įrankių iš medžių gaminimo. Ši verslo rūšis tęsiasi ir ligi šiol, be to turi atšakų apie kurias kalbėsiu toliau.

Lietuvių tauta nuo seno garsėjo amatininkyste. Kokia amatininkyste? žinoma jog amatininkystės pradžiai davė mediena. Senaisiais laikais Lietuvoje ypač vystėsi amatininkystės menas, drožinėjimas, puodininkystė, kuris pereidavo iš kartos į kartą, tam kad tai taptų nuostabia tradicija, kad toliau Lietuviai imtųsi amatininkystės ir niekada jos nepamirštų. Šiuo metu Lietuvoje amatininkų labai mažai, kadangi jau dauguma prekių, kurias amatininkai daro, galima gauti iš kitų šalių, ši tradicija tapo nepuoselėjama. Taigi panagrinėkime kaip amatai įeina į Lietuvos kultūrą. Kaip ir minėjau mes garsūs amatais, pavyzdžiui: Lietuvos puodžiai geriausi, kadangi kultūra nagrinėja ne tik kalbas, bet ir puodus ir kitus dalykus iš kurių nustatoma kultūros lygis.

Paanalizuokime Lietuvos gyventojų amatus. Kaip ir minėjau puodžiai Lietuvoje labiausiai vertinami. Tuo metu žmonėms reikėjo įvairiausių indų įvairiems dalykams, pavyzdžiui ąsočio pienui, vazos gėlei ir taip toliau. Toliau puodžiai gamindavo gan geros kokybės indus maistui. Taigi žmonės kurie amatininkavo užsidirbdavo pragyvenimui, todėl šiais laikais rasti jų amatininkystės daiktai, bei dirbiniai yra svarbūs mūsų kultūrai.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (640 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktoras
  • Tradiciniai amatai
    10 - 1 balsai (-ų)
Tradiciniai amatai. (2011 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tradiciniai-amatai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 11 d. 21:46
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo