Traktorininko Instruktažas


Pakeles kebula pastatyk atrama. Traktorininko darbas.

Traktorininko saugos ir sveikatos instrukcija galimi pavojingi ir kenksmingi veiksniai pavojingas veiksnys galimos pasekmės. Traktorininkas privalo naudotis ūkio suteiktomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. „ Vežti žmones draudžiama ". „ Pakėlęs kėbulą , pastatyk atramą “. Traktorininko saugos ir sveikatos instrukcija. Ūkininkės Lauros Masiulionytės ūkis. Darbuotojo saugos ir sveikatos instrukcija nr.


Transporto priemonės techninė būklė turi būti periodiškai patikrinama, jos įrenginiai turi būti tvarkingi, atitinkantys transporto priemonės pagaminusios gamyklos eksploatacijos reikalavimus.

Stengtis neįkvėpti cheminių medžiagų garų, esant galimybei stovėti, kad vėjas pūstų cheminių medžiagų garus nuo darbuotojo, o ne į jį. Tiesiogiai liečiantis su minėtomis cheminėmis medžiagomis, būtina rankas apsaugoti pirštinėmis. Nelaikyti uždaroje patalpoje transporto priemonės su dirbančiu varikliu.

Šlapias, duobėtas kelias, pavojingi kelio vingiai ir susiaurėjimai, stačios nuokalnės ir įkalnės, pavojingi kelkraščiai, intensyvus eismas ir t.t.

Galimos avarijos, traumos, sunkūs sužeidimai.

Transporto priemonę vairuoti atsakingai, laikytis Kelių eismo taisyklių.

Būtina pasirinkti saugų judėjimo greitį. Reikalui esant sustoti pailsėti. Vairuojant transporto priemonę ar vairavimo pertraukų metu pasijutus blogai, pajutus ūmius ligos požymius ar pakilus darbuotojo kūno temperatūrai, nedelsiant sustoti pranešti tiesioginiam vadovui ir kviesti pagalbą.

Saugotis judančio transporto, vaikščioti tik numatytais takais ir praėjimas, nestovėti po keliamais kroviniais. Dirbti su apsauginiu šalmu.

Dujos, dulkės (organinės ir neorganinės kilmės)

Slėgis technologinėje sistemoje, suspausto oro nutekėjimas

Nuolat tikrinti sujungimų sandarumą ir patikimumą.

Teritorijoje pasirodžius gyvūnui (šuniui, lapei ir pan.), reikia būti atsargiam, stovėti, nejudėti, nes jis gali būti pasiutęs ir jam įkandus galima susirgti pasiutlige. Apsaugai nuo vabzdžių įkandimų dėvėti odą uždengiančius drabužius, atviras vietas patepti repelentais atbaidančiais uodus, muses ir kt.

5. Traktoriuje turi būti du gesintuvai po 2 kg (l) gesinimo medžiagos arba vienas gesintuvas, turintis 4 kg (l) gesinimo medžiagos.

6. Traktoriuje turi būti garso ir šviesos signalizacija. Ant traktoriaus arba jo darbo zonoje turi būti iškabinti įspėjamieji užrašai, darbuotojų saugos ir sveikatos ženklai.

7. Traktoriuje turi būti patogi sėdynė, atrama kojoms, tvarkingas vairo mechanizmas palikimai veikiantys stabdžiai, naktiniam darbui pakankamas darbo vietos priekinis ir galinis apšvietimas.

8./Visa prie paskirtos transporto priemonės tvirtinama prikabinama įranga (priekabos, skutikai, plūgai, sėjamoji, kultivatorius ir kt.) privalo turėti patikimus valdymo įrengimus, visi reguliavimo svertai turi laisvai judėti (slankioti) ir tvirtai fiksuotis nustatytoje padėtyje.

9. Prieš pradedant eksploatuoti naują prikabinamą įrangą, o taip pat po remonto ir ilgo stovėjimo, jas būtina pravažinėti, patikrinti jų darbą tuščia eiga, reguliavimą.

10./ Agregatas (transporto priemonė + prikabinama įranga) laikomas tvarkingu, kai jis pilnai sukomplektuotas iš tvarkingų mechanizmų ir mazgų, apsauginių aptvarų ir signalizacijos.

11. / Transporto priemonės ir prikabinamos įrangos techninė būklė turi būti tikrinama kasdien. Patikrinti techninę būklę: stabdžius, vairo mechanizmą, garso ir šviesos signalizaciją apšvietimą lango valytuvus, kaip prijungtas inventorius, transporto priemonės užvedimo blokatoriaus tvarkingumą Draudžiama elektriškai ar mechaniškai užblokuoti užvedimo blokavimo mechanizmą.

12. Agreguoti prikabinamą įrangą ir padargus leidžiama tik su tomis transporto priemonėmis, kuriais rekomenduoja gamykla - gamintoja.

13. Prikabinama įranga turi atitikti vykdomų darbų pobūdį ir būti tinkama naudoti. Judamosios mašinų ir mechanizmų dalys, prie kurių gali prisiliesti žmonės, turi būti su saugos gaubtais.

14./Degalus pilti į priskirtos transporto priemonės degalų baką reikia uždaruoju būdu. Negalima dangtelio daužyti metaliniu daiktu. Kai tamsu, leidžiama pasišviesti bateriniu šviestuvu arba kito traktoriaus šviesomis.

15./Kad transporto priemonė neužsidegtų, reikia laikytis šių reikalavimų:

15.2. kuro tiekimo vamzdžiai, karbiuratorius ir kuro bakas - tvarkingi;

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 881 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3361 žodžiai)
  • Indrė
  • Traktorininko Instruktažas
    10 - 2 balsai (-ų)
Traktorininko Instruktažas. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/traktorininko-instruktazas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 11:34
×