Traktorių generatoriai


Įvadas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Elektros generatoriai. Kintamos srovės generatoriai. Kintamos srovės generatoriaus grandinės. Išvados. Literatūra.

Generatorius – svarbus prietaisas bet kokioje mašinoje. Jis aprūpina transporto priemonės prietaisus elektra, bei įkrauna akumuliatorių baterija. Be jo automobilio ar traktoriaus eksploatacija taptų nepatogi, kadangi akumuliatorius greitai nusilptų naudojant elektrinius prietaisus.

Kintamos srovės generatorių sudaro: statorius, rotorius, du dangteliai ir ventiliatorius. Statorius surenkamas iš elektrotechninio plieno lakštų. Vienas nuo kito lakštai izoliuojami laku. Statorius daromas tokios konstrukcijos, kad būtų mažesni nuostoliai dėl sūkurinių srovių. Į statoriaus vidinio paviršiaus griovelius įdedamos ritės. Jų yra trys grupės. Kiekvienoje grupėje po šešias rites. Vienos grupės ritės viena su kita sujungtos nuosekliai, ričių grupės sujungtos žvaigžde. Visų trijų ričių grupių vieni galai sujungiami tarpusavyje, antrieji kiekvienos grupės ričių galai - su lygintuvu. Iš abiejų pusių statorius uždengtas aliuminio lydinio dangteliais. Į dangtelių guolius įstatytas rotorius.

Generatoriaus rotorių sudaro elektromagnetas. Ant plieninio jo velenėlio įtvirtintos šešios poros polių. Polių šerdžių viduje yra žadinimo ritė. Jos galai prilituoti prie dviejų varinių kontaktinių žiedų. Prie žiedų prispausti laikikliuose įtvirtinti šepetėliai. Vienas šepetėlis sujungtas su generatoriaus korpusu, kitas - su izoliuotu išvadiniu gnybtu.

Generatorių aušina ant rotoriaus velenėlio užmauta sparnuotė.

  • Mechanika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 807 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1096 žodžiai)
  • Ringaudas
  • Traktorių generatoriai
    10 - 8 balsai (-ų)
Traktorių generatoriai. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/traktoriu-generatoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:40
×