Traktorius Savaeigis skreperis


Įvadas. Grunto fizinės ir mechaninės savybės. Skreperio paskirtis. Atliekamo darbo proceso ypatumai. Skreperio kaušo konstrukcinės schemos. Kaušo judesio kinematika (trajektorija). Darbų atlikimo technologinės schemos. Skreperio kaušo sąveika su gruntu. Bazinės mašinos parinkimas. Skreperio darbo ir transportiniai greičiai. Skreperio traukos skaičiavimas. Skreperio variklio galios skaičiavimas. Skreperio stovumo skaičiavimas. Skreperio teorinis, techninis ir eksploatacinis našumai. Pagrindinių konstrukcinių elementų apkrovų schemos, stiprumo sąlygos. Išvados.

Skreperio konstrukcijos detalės darbo brėžinys

Skreperio darbo padargas - kaušas, kurio priekis ir viršus atviri. Priekyje įrengiama sklendė pjaunamos drožlės storiui reguliuoti ir aklinai uždaryti priekinę kaušo dalį transportavimo metu. Į gruntą kaušas gilinasi veikiamas tik savojo svorio (lynų ir skrysčių valdymas) ir priverstiniu būdu (hidraulinis valdymas).

Svarbiausios skreperio dalys yra šios: kaušas su valdymo mechanizmais, važiuoklė, pavara (variklis arba keli varikliai, transmisija ir valdymo sistema), sukabinomo ir buferiniai įtaisai.

I kategotijos gruntas, t.y. smėlis, priesmėlis (gruntai, turintys 12% molio dalelių);.

Įvairaus didumo. Sauso grunto tankis yra kietųjų dalelių masės ir natūralios sandaros bei nepakitusio drėgnumo grunto tūrio santykis. Priklauso tik nuo grunto poringumo. Pagrindams ir pamatams, požeminiams pastatams, šlaitams ir kt.

Grunto tankumas. Tankumo rodiklis vartojamas tik smėliams. Jis rodo smėlio natūralaus sutankėjimo laipsnį jo ribinių poringumų atžvilgiu. Kaip poringumas artimas mažiausiajam, smėlis tankus, kai artimas didžiausiajam - purus. Nuo tankumo priklauso jų suspaudžiamumas ir stiprumas. Poringumas yra svarbi dispersinių gruntų savybė. Nuo porų tūrio, kiekvienos jų didumo ir pobūdžio labai priklauso kitos gruntų savybės.

Smėlių ir priesmėlių drėgnis yra apie 20 – 23 %.

Soties laipsnis. Soties laipsnis rodo, kuri porų tūrio dalis prisipildžiusi vandeniu.

Gruntu brinkimas ir išmirkimas. Brinkimas: Brinkimas įvertinamas santykiniu brinkimo dydžiu, lygiu bandinio aukščio prieaugio brinkstant ir pradinio bandinio aukščio santykiui.

Išmirkimas - kai brinkdamas gruntas sugeria daug vandens, kietąsias grunto daleles supančio sujungto vandens plėvelių storis tampa didžiausias tada nustoja veikti sankabumo, tarp kietųjų daleliu, jėgos.

Kapiliarinės savybės.Veikiant mineralinių grunto dalelių ir porų vandens molekulių traukos jėgoms, kapiliarinėse porose susidaro įgaubti vandens meniskai, o dėl jų grunte atsiranda kapiliarinės jėgos. Jos suteikia savybes: vandens kilimą ir kapiliarinį. slėgį,

Filtracinės savybės. Vanduo grunte filtruojasi esant hidrauliniam nuolydžiui, kuris grunte susidaro natūraliai arba apkrovus gruntą. Pastaruoju atveju grunte susidaro dideli hidrauliniai nuolydžiai, dėl to vanduo filtruojasi ne tik smėliuose, bet ir moliniuose gruntuose. Filtracinės gruntų savybės tiriamos įvairiais metodais.

Gruntų suspaudžiamumas. Apkrovos veikiami dispersiniai gruntai deformuojasi dėl to, kad jie tankėja. Įtempimų veikiamos, mineralinės dalelės bei jų struktūriniai agregatai pasislenka grunte, pakeičia savo padėtį, dėl to sumažėja porų tūris, sumažėja ir visas grunto tūris. Grunto suspaudžiamumas - tai apkrovos veikiamo grunto deviacija mažėjant porų tūriui. .

Efektyvieji įtempimai. Apkrautame dvifaziame vandens prisotintame grunte, įtempimai pasiskirsto i efektyviuosius ir ir neutraliuosius. Efektyvieji įtempimai veikia mineralinėse grunto dalelėse, dėl jų gruntas tankėja. Neurtalieji įtempimai vadinami poriniu slėgiu, veikia porų vandenyje, jo veikimu vanduo filtruojasi.

Grunto atsparumas šlyčiai. Kerpamas stiprumas priklauso nuo trinties tarp grunto kietųjų mineralinių dalelių, jų sukibimo jėgų . Pagrindu apskaičiuoti atsparumą šlyčiai imamas Kulono dėsnis:

Svarbiausios skreperio dalys yra šios: kaušas su valdymo mechanizmais, važiuoklė, pavara (variklis arba keli varikliai, transmisija ir valdymo sistema), sukabinimo ir buferiniai įtaisai.

  • Microsoft Word 454 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3034 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrej
  • Traktorius Savaeigis skreperis
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Traktorius Savaeigis skreperis. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/traktorius-savaeigis-skreperis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:29
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo