Transferinė kainodara tarptautinėje firmoje


Transferinės kainos. Transferine kaina. Tarptautines firmos. Transferinė kainodara- tai pardavimų kainų nustatymas tarp korporacijos narių. Kainu nustatymas tarptautineje rinkoje. Vidinė firmos kainodara. Rizika tarptautinese firmose. Transferinės. Transferinė kainodara tarptautinėje kompanijoje. Transferines kainos apibrezimas.

Įvadas. Transferinė kainodara. Transferinės kainodaros sąvoka. Transferinės kainodaros esmė. Transferinės kainodaros santykiai su valdžios organais. Transferinės kainodaros tikslai tarptautinėje firmoje. Transferinės kainodaros funkcijos. Transferinės kainos nustatymas tarptautinės firmos vidinės kainos nustatymo metodai. Rinkos kainos metodas. Savikainos metodas. Direktyvinis metodas. Mišrus metodas. Transferinės kainodaros naudojimas praktikoje. Kapitalo paskirstymas. Pajamų mokesčio perskirstymas. Tarifų ir kvotų mažinimas. Valdymo skatinimas ir įvertinimas. Antimonopoliniai veiksniai. Poveikis bendroms įmonėms. Kreditingumo įvertinimas. Valiutinė rizika ir valiutos kontrolės vengimas. Išvados. Naudota literatūra

Šiuolaikiniame pasaulyje vyksta spartus šalių ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas. Naujos komunikacijos galimybės sudaro galimybes laisvam bendradarbiavimui, verslo santykių palaikymui. Pasaulinio ūkio integracija į vientisą sistemą skatina tarptautinių firmų kūrimąsi, tai yra firmų veikiančių pasauliniu mastu, kuomet jos filialai ar padaliniai vykdo savo veiklą daugelyje pasaulio valstybių. Multinacionalinių kompanijų kūrimasis ir jų vykdoma bendra veikla apima ne tik prekių ir paslaugų srautus, bet ir finansinius atsiskaitymus vykdomus tarp motininės ir dukterinės bendrovės, ar atskirų kompanijos padalinių. Tarptautiniai atsiskaitymai vykdomi tarptautinės kompanijos narių yra veikiami ne tik vidinės kompanijos struktūros, bet ir išorės veiksnių, tokių kaip politinė šalies situacija, valiutos lygis, mokesčių ir muitų sistema. Stambiose tarptautinėse kompanijose, turinčiose daug padalinių įvairiose šalyse, prekės ir paslaugos dažnai keliauja tarp padalinių, kol patenka pas galutinį vartotoją. Paslaugoms ir prekėms keliaujant iš vieno padalinio į kitą, jas būtina įkainoti, kad būtų galima vesti tvarkingą apskaitą, todėl tarptautinės firmos savo vidiniams atsiskaitymams, vykdomiems tarp jos narių, naudoja transferinę kainodarą.

Transferinė kainodara- tai pardavimų kainų nustatymas tarp korporacijos narių. Transferinės kainodaros naudojimas tarptautinei firmai leidžia efektyviau planuoti savo finansinę veiklą, mažinant muitus, apmokestinamąjį pelną, mokesčius, didinant savo filialų konkurentabilumą kitų firmų atžvilgiu.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2012 m.
  • 36 puslapiai (10158 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Transferinė kainodara tarptautinėje firmoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Transferinė kainodara tarptautinėje firmoje. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/transferine-kainodara-tarptautineje-firmoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 08:06
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo