Transformatoriai referatas (2)


Transformatoriaus sandara. Serdinis tranformatorius atsiliepimai.lt. Magnetolaidzio gamyba. Alyvinis transformatorius sandara.

Įvadas. Transformatoriai. Transformatoriaus sandara. Magnetolaidžiai. Vienfazio transformatoriaus sandara. Apvijos. Transformatoriaus veikimas. Darbo rėžimai. Tuščiosios veikos darbo režimas. Transformatoriaus apkrovos darbo režimas. Transformatoriaus išorinė charakteristika. Trifaziai transformatoriai. Matavimo transformatoriai. Įtampos matavimo transformatoriai. Srovės matavimo trasformatorius. Išvados. Literatūros sąrašas.

Transformatoriai plačiai naudojami tolimoje elektros energijos perdavimo ir paskirstymo sistemose, įvairiuose kitokiuose įrenginiuose.

Perduodant elektros energiją nuo eletrinės iki vartotojų, labai didelę reikšmę turi teknčios laidais srovės stipris. Pagal srovės stiprį parenkamas perdavimo linijų laidų skerspjūvis, vadinasi, nuo jo priklauso ir laidų kaina, ir energijos nuostoliai laiduose. (Šližauskas, 1999)

Transformatoriaus veikimas pagįstas elektromagnetinės indukcijos reiškiniu – abipuse tarp apvijų. Pagal paskirtį tansformatorius galima skirstyti į:

Prie galios transformatorių priskiami trifaziai ir daugiafaziai ne mažesnės kaip 6,3 kVa galios transformatoriai ir vienfaziai ne mažesnės kaip 5 kVa galios trasformatoriai. (S. Gečys, 2011)

Darbo tikslas sužinoti transformatoriaus sandarą, kokių tipų būna transformatoriai, jų veikimą, išorinine charakteristiką, kokie yra matavimo transformatoriai.

Transformatorius sudarytas iš šių pagrindinių dalių: magnetolaidžio, apvijų, aušinimo sistemos, kontrolės ir apsaugos įrenginių. Trifazis alyvinis transformatorius pavaizduotas 1 paveiksle. /

Magnetolidžio paskirtis – sutelkti pagrindinį magnetinį srautą, surištą su pirmine ir antrine apvija. Šiuolaikinių galios transformatorių magnetolaidis susideda iš šerdžių ant kurių užmaunamos apvijos, ir jungų, jungiančių šerdis.

2 paveiksle pateikiama vienfazio šerdinio transformatoriaus megnetolaidis: 1- šerdys; 2 – jungai; 3- apvijos. Šiuo atvėju šerdies skerspjūvio plotas lygus skerspjūvio plotui.

3 paveiksle pateikiama vienfazio gaubtinio transformatoriaus magnetolaidis: 1 – šerdis; 2 – jungai; 3 – apvijos; 4- šoniniai jungai, kurių skerspjūvio plotas kaip ir jungų du kart mažesnis už šerdies skerspjūvio plotą. Gaubtinio. Galios transformatirių magnetolaidžiai gaminami iš 0,35, 0,30 arba 0,27 mm storio elektrotechninio plieno lakštų. Norint sumažinti nuostolius, lakštai vienas nuo kito izoliatoriau laku (oksido plėvele) arba kitokia izoliacine medžiaga, o plienas parenkamas toks, kad būtų kiek galima didesnė jo elektrinė varža ir siauresnė jo histerezės kilpa. Tam tikslui geriausiai tinka šaltojo valcavimo lakštinis elektrotechninis plienas. Tokio plieno magnetinė skvarba didžiausia valcavimo kryptimi. 2 ir 3 paveiksluose pateikiamų magnetolaidžių gamybos technologija nesudėtinga. Pradžioje iš lakštinio plieno surenkamos šerdys ir jungai. Po to ant šerdžių užmaunamos apvijos. Jungai prispaudžiami prie šerdžių su apvijomis jungiamosiomis detalėmis. Šitaip montuojant šerdies ir jungo sandūroje susidaro tevhnologinis oro tarpas, kuris mažina magnetolaidžio megnetinį laidį. Tokio tipo magnetolaidžiai vadinami sudurtiniais. Didelės galios transformatorių magnetolaidžiai dažniausiai yra ne sudurtiniai, bet užleistiniai.

4 paveiksle pateikiama vienfazio transformatoriaus užleistinio magnetolaidžio schema : a) – šerdžių ir jungų lakštų išsidėstymai nelygiuose šerdžių ir jungų sluoksniuose; b) – lakštų išsidėstymai lyginiuose sluoksniuose.

Užleistinėse konstrukcijose šerdžių ir jungų sandūros magnetinė varžą mažesnė negu sudurtinėse. Trifazių galios transformatorių magnetolaid-iai, kaio ir vienfazių, skirstomi į šerdinius ir gaubtinius.

7 paveiksle pateikiamas trifazio galios transformatoriaus gaubtinis magntolaidis. Šitokių transformatorių magnetolaidžių jungų ir šoninių jungų skerspjūvio plotas √3 kartų mažesnis už šerdžių skerspjūvio plotą. Taigi, tokių transformatorių aukštis mažesnis už šerdinių tranformatorių aukštį, bet padidėjo ilgis ir masė. Čia išvardinti trifazių tranformatorių magmetolaidžiai (šerdiniai ir gaubtiniai) nesimetriški. Esant šerdžių simetriškoms magnetovaroms, minėtų šerdžių magnetiniai sraitai tampa nesimetriški dėl mzgetininių srautų megnetinių varžų nevienuodumo.

  • Microsoft Word 1374 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2770 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rūta
  • Transformatoriai referatas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Transformatoriai referatas (2). (2015 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/transformatoriai-referatas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 12:15
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo