Transformatoriai referatas


Vienfazio transformatoriaus sandara. Fizika transformatorius konspektas. Transformatoriai refertas.

Transformatoriai. Vienfazio transformatorio sandara, veikimo principas. Transformatoriaus darbo režimai. Autotransformatorius. Matavimo transformatoriai. Trifazis transformatorius. Literatura.

Transformatoriaus veikimo principas yra pagrįstas jo apvijų abipusės elektromagnetinės indukcijos reiškiniu. Prijungus pirminę apviją prie kintamos įtampos , per ją tekės kintamoji srovė , kuri transformatoriaus šerdyje sukurs kintamąjį magnetinį srautą . Pastarasis kerta pirminės ir antrinės apvijų vijas ir jose indukuoja evj. Kai antrinė apvija yra neprijungta prie apkrovos, pirminė apvija turi tam tikrą aktyviąją ir induktyviąją varžas. Kadangi pirminės apvijos aktyvioji varža yra paprastai labai maža, tai pirminės apvijos evj (1 yra lygi joje atsirandančios saviindukcijos evj (s su priešingu ženklu:

čia yra magnetinio srauto pokytis, tenkantis vienai vijai, o - srauto kitimo greitis.

Nustatę pirminės ir antrinės transformatoriaus apvijų galias P1((1 I1 ir P2( (2 I2, galime rasti galios, o tuo pačiu, ir energijos nuostolius transformatoriuje:

Akivaizdu, kad (6) lygtis geriausiai galioja, kai transformatoriaus energijos nuostoliai yra maži.

magnetinį srautą, buvo F10 = N1I10 . Apkrovos režime magnetinį srautą

Transformatoriai skirti matavimo informacijos signalo perdavimui matavimo prietaisams. Naudojami elektrotechnikoje, elektros energijos apskaitos schemose bei energetikoje aukštos įtampos linijose srovei, įtampai arba srovei ir įtampai transformuoti – mažinti srovę, įtampą arba srovę ir įtampą iki matavimui patogių dydžių.

/ / / EJOF 123 Kombinuoti EOF 123 Įtampos JOF123 Srovės

  • Microsoft Word 236 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1390 žodžiai)
  • Andrius
  • Transformatoriai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Transformatoriai referatas. (2013 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/transformatoriai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 00:51
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo