Transformatorių pastotė 0,4/10 kV skirstyklos


Įvadas. Transformatorinių pastočių charakteristikos. Transformatoriai. Transformatorinės pastotės. Stulpinės transformatorinės pastotės. Modulinės transformatorinės pastotės. Komplektinės transformatorinės pastotės. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – aptarti 0,4/10 kV skirstyklas, transformatorių tipus bei sužinoti jų skirtumus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti transformatorinių pastočių charakteristikas.

Sužinoti transformatorių skirstymą ir sandarą.

Apibūdinti stulpinę, kompleksinę ir modulinę 0,4/10 kV transformatorines.

Priklausomai nuo paskirties, transformatorinės (pastotės) skirstomos į aukštinančiąsias (transformuojančias) ir žeminančiąsias (skirstomąsias). Žeminančiosios transformatorinės būna rajoninės ir abonentinės. Rajoninėse pastotėse elektros energijos įtampa žeminama nuo 110-35-10 kV įtampos ir toliau paskirstoma rajonui. Jos statomos ten, kur sukoncentruoti didžiausi apkrovimai ir kiek galint arčiau vartotojų aptarnavimo zonos centro.

Transformatoriai turi apgręžiamumo savybę: tas pats transformatorius gali būti ir aukštinantysis, ir žeminantysis. Tačiau paprastai transformatoriai būna konkrečios paskirties: arba aukštinantieji arba žeminantieji. Pagrindinės transformatoriaus dalys yra magnetolaidis ir apvijos. Transformatoriaus magnetolaidis daromas iš elektrotechninio plieno 0,35 arba 0,5 mm storio lakštų. Prieš surenkant lakštus, jie iš abiejų pusių izoliuojami laku. Tokia magnetolaidžio konstrukcija gerokai susilpnina jame sūkurines sroves. Magnetolaidžio dalis, ant kurios uždedamos apvijos, vadinama šerdimi. Šerdys tarp savęs sujungiamos jungais. Pagal magnetolaidžių konstrukciją transformatoriai skirstomi į du tipus: šerdinius ir gaubtinius.

Stulpinės transformatorinės pilna komplektacija:-10 kV skyriklis,-10 kV saugikliai,-SZ tipo kirtiklių – saugiklių blokai,-0.4 kV viršįtampių ribotuvai,-apsauga nuo paukščių.

Komplektine transformatorine vadinama pilnai gamykloje pagaminta pastotė, kuri susideda iš transformatorių ir komplektinių skirstomųjų įrenginių su apsaugomis nuo prisilietimo srovinėmis dalimis. Ji skirta vidutinės įtampos elektros energijos priėmimui, keitimui į 0,4 kV įtampos energiją ir jos paskirstymui vartotojams. Transformatorinės pajungimui naudojami kabeliniai 10 kV ir 0,4 kV įvadai. Papildomai joje gali būti sumontuoti elektros energijos komercinės apskaitos prietaisai (10 kV ar 0,4 kV pusėje), automatiniai reaktyvinės energijos kompensavimo įrenginiai ar viršįtampių ribotuvai. Pamato konstrukcijoje yra numatyta alyvos surinkimo duobė transformatoriui bei kabeliniai kanalai.

Transformatorinės skirstomos į aukštinančiąsias (transformuojančias) ir žeminančiąsias (skirstomąsias). Pagal konstrukciją skiriamos stulpinės, komplektinės ir modulinės. Priklausomai nuo užimamos vietos elektros tinkle (nuo maitinimo schemos) pastotės yra dviejų pagrindinių tipų: galinės ir tranzitinės.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Transformatorių pastotė 0,4/10 kV skirstyklos
    10 - 6 balsai (-ų)
Transformatorių pastotė 0,4/10 kV skirstyklos. (2015 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/transformatoriu-pastote-0410-kv-skirstyklos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:15
×