Transgeniniai organizmaii


Transgeninis organizmas. Transgeninių organizmų kūrimas. Transgeniniai augalai. Transgeniniu organizmu pavyzdziai. Transgeniniai augalai pavyzdziai. Transgeniniu organizmu naudojimas. Kuo skiriasi gmo nuo transgeninio organizmo. Transgeniniu augalu pvz. Transgeniniai organizmai skaidres. Transgeniniai gyvunai.

Transgeniniai organizmai. Augalų modifikavimas. Transgeninių organizmų pvz.

Transgeniani organizmai – tai organizmas, į kurį yra perkelta jam nebūdinga kitos rūšies DNR.

Jo genotipas yra pakeistas ir toks organizmas yra iš esmės nauja organizmo atmaina. Tokius organizmus dar vadina genetiškai modufukuotais organizmais, tačiau terminas transgeninis yra tikslesnis, jei kalbama apie organizmą, kurio genetinė medžiaga buvo pakeista naudojant rekombinantinės DNR technologijas – tai yra mėgintuvėlyje sujungiant DNR molekules iš skirtingų šaltinių

Genetiškai modifikuotas organizmas (GMO) – tai organizmas, kurio genetinė medţiaga yra pakeista, lyginant su jo gentainiais, dirbtiniu būdu. Tai gali būti atlikta ir rekombinantinės DNR technologijomis, ir mutacijų sukėlimo būdu.

Transgeninių organizmų kūrimas

Transgeninis organizmas visose savo ląstelių DNR turi svetimą geną, kuris buvo įneštas į ląstelės genomą laboratorinėmis technologijomis. Transgeniniai organizmai visiškai nesiskiria nuo savo gentainių, išskyrus tą požymį ar funkciją, kurią sukelia į šio organizmo genomą įneštas genas. Kuriant transgeninį organizmą, pirma būtina nustatyti, koks genas koduoja norimą gauti požymį organizme, kaip tas genas yra reguliuojamas, kokius kitus efektus tai galėtų sukelti organizme ir kaip šis genas sąveikaus su kitais genais, kurie yra aktyvūs tame pačiame biocheminiame lygmenyje. Šiuo metu mažai žinoma apie specifinių genų savybes.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (594 žodžiai)
  • Laura
  • Transgeniniai organizmaii
    10 - 1 balsai (-ų)
Transgeniniai organizmaii. (2012 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/transgeniniai-organizmaii.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:51
×