Transmisijos alyvų klampos klasės ir kokybės grupės klasifikacijos


Informacinių šaltinių apžvalga. Transmisinės alyvos. API transmisinių alyvų klasifikacija pagal kokybę. API transmisinių alyvų klasifikacija pagal klampą. ZF transmisinių alyvų klasifikavimas. Darbo metodai ir priemonės. Darbo rezultatai ir aptarimas. Išvados. Literatūra.


Šiame rašto darbe analizuosiu transmisijos alyvų klampos klases ir kokybės grupės kategorijas. Bus siekta išsiaiškinti kaip yra skirstomos automobilio transmisijos alyvos pagal kokybę ir klampą.

Darbo tikslas: išanalizuoti transmisijos alyvų klampos klases ir kokybės grupės kategorijas pagal Amerikos Naftos Instituto (American Petroleum Institute), API, ir Europos ZF–TE-ML klasifikaciją.

Transmisijos mechanizmų darbo sąlygos šiek tiek skiriasi nuo variklių darbo sąlygų. Transmisijoje alyvos dirba žemesnių temperatūrų sąlygomis, į alyvą nepatenka degimo produktų, tačiau transmisijos besitrinančių detalių paviršius veikia didesnis kontaktinis slėgis. Pvz.: krumpliaratinėse pavarose alyva ne tik suslegiama didele jėga tarp krumplių , bet ir nubraukiama nuo šių paviršių hipoidinėse ir sliekinėse pavarose. Tokiomis sąlygomis alyva turi sudaryti ir palaikyti atsparią strigimui plėvelę. Kitais atvejais greta gerų tepimo savybių alyvai keliami priešingi reikalavimai – geras sukibimas tarp frikcinių elementų sankabose, stabdžiuose, pavarų dėžių sinchronizatoriuose. Prieštaringi reikalavimai keliami ir hidromechaninių pavarų alyvoms, kur reikalinga mažai klampi alyva hidraulinėms pavaroms ir labai klampi – krumpliaratinėms pavaroms. Pagal paskirtį ir kokybę plačiausiai yra vartojamos dvi transmisinių alyvų ir hidraulinių skysčių ženklinimo sistemos: Amerikos API (American Petroleum Institute) – paskirties ir kokybės kategorijų GL, ir Europos ZF–TE-ML. API sistema apima tik alyvas, skirtas mechaninėms pavaroms. Transmisinių, kaip ir variklinių, alyvų svarbiausias kokybės rodiklis yra alyvos klampos laipsnis, kuris nustatomas standartu SAE.

API GL-5 alyvos skirtos vartoti sunkiomis eksploatavimo sąlygomis: hipoidinėms pavaroms su didesniu ašių nesutapimu, pavarose su smūginėmis apkrovomis. Gerai tinka lengvųjų ir krovininių automobilių transmisijų mechanizmams (pavarų dėžėms, varantiesiems tiltams). Jose yra 6,5 proc. efektyvių skiriamųjų ir kitų daugiafunkcių priedų. Kai alyvos atitinka papildomų MIL-L-2105D ir Europos ZF-TE-ML-05 specifikacijų reikalavimus, tai jas galima vartoti didesnio pasipriešinimo kumšteliniams diferencialams. Tokios alyvos ženklinamos ženklu + arba SL, pvz., API GL-5 ženklinama – API GL 5SL.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1751 žodžiai)
  • Kolegija
  • Pola
  • Transmisijos alyvų klampos klasės ir kokybės grupės klasifikacijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Transmisijos alyvų klampos klasės ir kokybės grupės klasifikacijos . (2018 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/transmisijos-alyvu-klampos-klases-ir-kokybes-grupes-klasifikacijos.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 02:57
×