Transnacionalinės šeimos susiformavimas, socialiniai bei ekonominiai ištekliai


Sociologijos skaidrės.

Transnacionalizmo apibrėžimas. Veiksnių, sąlygojančių šeimos patekimą į tn stadiją, struktūrinė schema. Migracinio sprendimo priėmimas šeimoje. Vaidmenų perorganizavimas tapus tn šeima. Penkios pagrindinės migracijos priežastys. Šeimos ekonominiai bei socialiniai ištekliai. Lietuvos respublikos teisinis aktas, reguliuojantis piliečių migraciją. Situacija. Problemos sprendimo būdai. Informacijos šaltinių sąrašas.


Transnacionalinės šeimos susiformavimas, socialiniai bei ekonominiai ištekliai.

Bendrąja prasme transnacionalizmas apibrėžia migrantų ar jų bendruomenių gyvenimo socialinės organizacijos formas, kurios yra sąlygotos nenutrūkusių, objektyviai ir subjektyviai migrantams aktualių ryšių su kilmės šalimi. Bendro ir nusistovėjusio transnacionalizmo apibrėžimo nėra, tačiau dauguma autorių išskiria pagrindinį jau aptartą transnacionalizmo aspektą: ryšių tarp kilmės ir tikslo šalies išlaikymą. TN- transnacionalizacija.

Veiksnių, sąlygojančių šeimos patekimą į tn stadiją, struktūrinė schema.

Sprendimas migruoti kyla iš socialinių santykių. Individo, turinčio šeimą, migracinis sprendimas nėra individualus, jis atspindi jam artimiausio socialinio tinklo, „reikšmingų kitų“ požiūrį į šeimos padėtį, galimybes, praradimus ir naudą. Šeimos nario sprendimui išvykti įtakos turi ne tik šeiminiai ar giminės ryšiai, bet ir platesnio socialinio tinklo įtaka (bendradarbiai, pažįstami, kaimynai ir pan.).

Vaidmenų perorganizavimo procesas priklauso nuo šeimos ir namų ūkio struktūros. Suaugusiųjų vaidmenys gali būti perduoti vyresniems vaikams. Jei vaikai mažesni ir negali prisiimti suaugusių šeimos narių vaidmenų, jie gali atitekti likusiam iš tėvų. Vaidmenų perorganizavimo pobūdis, suprantama, priklauso ir nuo namų ūkio struktūros. Jei šeima nėra branduolinė ir kartu gyvena dar seneliai, likęs suaugęs šeimos narys gali tikėtis pagalbos iš vyresniosios kartos.

Atlyginimų skirtumai; Nedarbas; Gyvenimo trukmės skirtumai; Išsilavinimo skirtumai; Demografiniai rodikliai.

  • Sociologija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Simawait
  • 13 puslapių (613 žodžių)
  • Sociologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 84 KB
  • Transnacionalinės šeimos susiformavimas, socialiniai bei ekonominiai ištekliai
    10 - 9 balsai (-ų)
Transnacionalinės šeimos susiformavimas, socialiniai bei ekonominiai ištekliai. (2016 m. Vasario 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/transnacionalines-seimos-susiformavimas-socialiniai-bei-ekonominiai-istekliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:17