Transportavimo dokumentai tarptautinėje prekyboje



Prekyba – pati seniausia ir svarbiausia ekonominių santykių tarp valstybių forma. Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdieninio gyvenimo dalis. Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Taigi, tarptautinė prekyba yra priemonė, padedanti šalims vystyti specializaciją, didinti savo išteklių našumą ir taip plėsti bendrą gamybos apimtį. Viena su kita prekiaudamos šalys gali įsigyti prekių žemesnėmis kainomis negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Vadinasi, kiekviena šalis iš prekybos stengiasi gauti naudos.
Tarptautinė prekyba – prekių pirkimo-pardavimo procesas, kuris yra vykdomas tarp skirtingose šalyse esančių pirkėjų, pardavėjų ir/arba tarpininkų, lydimas didelio kiekio dokumentų. Šie dokumentai tarpusavyje skiriasi savo turiniu, formadarbo tikslas: susipažinti su tarptautinės prekybos sadarbo aktualumas.
Darbo metodas: siekiant plačiau susipažinti su tarptautinės prekybos samprata, reikšme bei joje naudojatarptautinės prekybos sąvoka suprantama plačiai ir skirtinguose šaltiniuose įvairiai apibrėžiama. Tarptautinė prekyba, tai – verslas, kuriuo vienoje šalyje sukurtas produktas yra parduodamas pirkėjui kitoje šalyje ar vartotojui iš kitos šalies, arba yra vartojamas kitoje šalyje. Paprastai galima pasakyti, jog
Pasaulio prekybos organizacija (wto) tarptautinę prekybą apibrėžia kaip prekių srautus, prekes gabenant per teritorines valstybių sienas ; o jungtinių tautų organizacija (uno) – kaip tarptautinį prekių pirkimą–pardavimą . Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (oecd) dokumentuose tarptautinė prekyba įvardijama kaip importo ir eksporto veikla, kurios rezultatai matuojami verte prekių, pateiktų kitų šalių asmenims, ir verte prekių, gautų iš užsienio vidaus teritorijos asmenų. [1 burinskienė, aurelija. Elektroninės komercijos technologijų taikymas plėtojant tarptautinę prekybą [interaktyvus]. Vilnius: vilniaus gedimino technikos universitetas, 2010 [žiūrėta 2011-03-13]. Prieiga per internetą: Tarptautiniai prekybai yra būdingi du pagrindiniai bruožai, visų pirma šis procesas yra vykdomas tarp dviejų ar daugiau valstybių, antra – naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursų svyravimais.
- Microsoft Word 40 KB
- 2012 m.
- 14 puslapių (2897 žodžiai)
- Universitetas
- Rita
-