Transportavimo dokumentai tarptautinėje prekyboje


Prekybiniai ir transportavimo dokumentai. Tarptautineje prekyboje naudojami dokumentai. Prekiu transportavimas referatas. Tarptautiniu pervezimu dokumentacija. Konosamentas pavyzdys. Konosamento pavyzdys worde. Transportavimo dokumentas. Automobilio transportavimo dokumentai referatas. Konosamentas rusys. Konosamentas ir ju rusys.

Įvadas. Tarptautinės prekybos samprata. Transportavimo dokumentai. Konosamentas. Konosamentų rūšys. Kiti transporto dokumentai. Išvados. Naudota literatūra. Darbo tikslas: susipažinti su tarptautinės prekybos samprata bei reikalingais transportavimo dokumentais tarptautinėje prekyboje. Darbo objektas: transportavimo dokumentai tarptautinėje prekyboje. Darbo aktualumas. Tarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų. Šis procesas vyksta nuolat ir yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis, todėl yra aktualu žinoti kuo daugiau apie tarptautinę prekybą.

Prekyba – pati seniausia ir svarbiausia ekonominių santykių tarp valstybių forma. Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdieninio gyvenimo dalis. Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Taigi, tarptautinė prekyba yra priemonė, padedanti šalims vystyti specializaciją, didinti savo išteklių našumą ir taip plėsti bendrą gamybos apimtį. Viena su kita prekiaudamos šalys gali įsigyti prekių žemesnėmis kainomis negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Vadinasi, kiekviena šalis iš prekybos stengiasi gauti naudos.

Tarptautinė prekyba – prekių pirkimo-pardavimo procesas, kuris yra vykdomas tarp skirtingose šalyse esančių pirkėjų, pardavėjų ir/arba tarpininkų, lydimas didelio kiekio dokumentų. Šie dokumentai tarpusavyje skiriasi savo turiniu, formadarbo tikslas: susipažinti su tarptautinės prekybos sadarbo aktualumas.

Darbo metodas: siekiant plačiau susipažinti su tarptautinės prekybos samprata, reikšme bei joje naudojatarptautinės prekybos sąvoka suprantama plačiai ir skirtinguose šaltiniuose įvairiai apibrėžiama. Tarptautinė prekyba, tai – verslas, kuriuo vienoje šalyje sukurtas produktas yra parduodamas pirkėjui kitoje šalyje ar vartotojui iš kitos šalies, arba yra vartojamas kitoje šalyje. Paprastai galima pasakyti, jog

Pasaulio prekybos organizacija (wto) tarptautinę prekybą apibrėžia kaip prekių srautus, prekes gabenant per teritorines valstybių sienas ; o jungtinių tautų organizacija (uno) – kaip tarptautinį prekių pirkimą–pardavimą . Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (oecd) dokumentuose tarptautinė prekyba įvardijama kaip importo ir eksporto veikla, kurios rezultatai matuojami verte prekių, pateiktų kitų šalių asmenims, ir verte prekių, gautų iš užsienio vidaus teritorijos asmenų. [1 burinskienė, aurelija. Elektroninės komercijos technologijų taikymas plėtojant tarptautinę prekybą [interaktyvus]. Vilnius: vilniaus gedimino technikos universitetas, 2010 [žiūrėta 2011-03-13]. Prieiga per internetą:

Tarptautiniai prekybai yra būdingi du pagrindiniai bruožai, visų pirma šis procesas yra vykdomas tarp dviejų ar daugiau valstybių, antra – naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursų svyravimais.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2897 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Transportavimo dokumentai tarptautinėje prekyboje
    10 - 1 balsai (-ų)
Transportavimo dokumentai tarptautinėje prekyboje. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/transportavimo-dokumentai-tarptautineje-prekyboje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo