Transportavimo kelių transportu proceso kokybės gerinimas


Įvadas. Transportavimo kelių transportu procesas. Maršruto nustatymas. Transporto priemonės parinkimas. Krovinio paruošimas. Krovos darbai. Transportavimo kelių transportu problematika. Veiksniai, darantys įtaką transportavimo kelių transportu proceso kokybei. Išvados. Literatūra.


Šiuolaikiniame pasaulyje transportas užima labai svarbų vaidmenį, nes jis padeda tenkinti žmonių poreikius. Tik dėl jo gamintojai gali atsigabenti tinkamas žaliavas, reikalingas gamybai vykdyti, ir pateikti galutiniams vartotojams jau pagamintas prekes. Transportas nesukuria naujų produktų, tačiau vežant krovinius, jis padeda įveikti laiko ir erdvės dimensijas, todėl produkcija vartotojui būna pristatyta reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje, o tai yra transportavimo sukuriama pridėtinė vertė. Atliekant transportavimo procesą labai svarbu užtikrinti galutinio rezultato – pristatyto krovinio – kokybę, bet tam reikia rūpintis kokybę gerinančiais veiksniais visuose jo etapuose.

Darbo objektas: transportavimas kelių transportu.

Darbo tikslas: pateikti naujausių tyrimų kontekstą transportavimo kelių transportu kokybės tema, išskirti veiksnius, darančius įtaką transportavimo kelių transportu kokybei.

Darbo uždaviniai:

Aprašyti analizuojamą procesą, išskirti jo etapus.

Aptarti transportavimo kelių transportu problematiką.

Išskirti veiksnius, darančius įtaką analizuojamo proceso kokybei.

TRANSPORTAVIMO KELIŲ TRANSPORTU PROCESAS

Transportavimo procese galime išskirti keturis pagrindinius etapus – maršruto nustatymas, transporto priemonės parinkimas, krovinio paruošimas bei krovos darbai. Įeities duomenys yra nesupakuotas krovinys sandėlyje, o išeities duomenys – krovinys pristatymo vietoje.

Visų pirma, vežant krovinį reikia žinoti vietą, iš kurios krovinys bus paimtas ir kur turi būti nugabentas, todėl pirmas transportavimo proceso etapas yra tinkamiausio maršruto parinkimas ir jo detalizavimas. Maršrutas – tai transporto priemonės judėjimo kelias vežant krovinį, o maršruto planavimu vadinamas optimalaus kelio parinkimas. Remiantis Vasiliu Vasiliausku A. ir Bazaru D. (2010) į maršruto planavimo tikslus taip pat reikia įtraukti ribojančias sąlygas:

•kiekvieną kartą sustojus prekes galima pristatyti ir paimti;

Jeigu jau atlikome sprendimus, kokiu maršrutu gabensime krovinius, tai galime išsirinkti ir transporto priemonę, kuria bus atliekamas konkretus krovinio vežimas. Visas procesas vyksta vertinant automobilių ir priekabų modelių, bei tipų galimus panaudojimo būdus ir variantus, atsižvelgiant į jų eksploatavimo galimybes, tokias kaip matmenys, ekonomiškumas, talpa, manevringumas ir panašiai. Taip pat labai svarbu žinoti, ar transporto priemonė tinka vežti konkretų mūsų krovinį. Remiantis Bazaru ir Vasiliu Vasiliausku (2010), krovinio savininkas pasirenka transportavimo priemonę pagal šiuos kriterijus:

Remiantis Vasiliu Vasiliausku A. (2013) svarbiausi krovos pasiruošimo darbai yra pakavimas ir ženklinimas. Pakavimo metu gerai suformuotas krovos vienetas palengvina ne tik sandėliavimo darbus, bet ir sumažina krovos darbų operacijų kiekį visoje logistikos grandinėje. Jam formuoti naudojamos paketavimo priemonės – techninės priemonės, naudojamos krovinių sudėjimui ir sutvirtinimui sustambintuose krovos vienetuose.

Atsakingai atlikus paketo formavimo darbus reikia tinkamai siuntinius paženklinti. Ženklinimas reikalingas dėl informacijos pateikimo vežimo proceso dalyviams. Jį atlieka krovinio siuntėjas - dažais, klijuojant etiketes arba kabinant plokšteles. Ženklinimą sudaro pagrindiniai, papildomi bei informaciniai užrašai ir manipuliaciniai ženklai.

Kai krovinio paruošimo darbai pabaigti, prasideda krovos darbai į transporto priemones. Taigi, sandėlio darbuotojai yra atsakingi už greitai pakrautą ir išleistą transporto priemonę. Visi krovos darbai yra atliekami specialiuose punktuose, kurie yra skirstomi į nuolatinius – sandėliuose, prekybos centruose, terminaluose, įmonėse ir laikinuosius – statybos objektuose. Punktai yra klasifikuojami pagal paskirtį į universalius ir specifinius, pagal pobūdį į nuolatinius, laikinus ir sezoninius ir žinoma pagal darbų pobūdį į pakrovimo ir iškrovimo.

Krovimo punktuose naudojama įvairi ir patikima krovimo technika: krautuvai, ekskavatoriai, robotai, keltuvai ir įvairių konstrukcijų kranai: automobiliniai, bėginiai, tiltiniai ir t.t. (Vasilis Vasiliauskas A., 2013). Kiekvienos transporto rūšies krovos darbai yra skirtingi pradedant nuo krovos punktų, darbo organizavimo kaip greičiau ir nepažeidžiant krovinio atlikti krovą iki ypač geležinkelių, oro ir jūrų krovos darbuose esamų griežtų taisyklių, bei atsakomybės.

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (6471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Transportavimo kelių transportu proceso kokybės gerinimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Transportavimo kelių transportu proceso kokybės gerinimas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/transportavimo-keliu-transportu-proceso-kokybes-gerinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:00
×