Transportinė funkcija logistikoje


Įvadas. Logistikos apibrėžimas. Transporto logistikos samprata. Transporto rūšys. Jūrų transportas. Jūrų transporto neigiami bruožai. Geležinkelių transportas. Geležinkelių transporto trūkumai. Automobilių transportas. Automobilių transporto trūkumai. Oro transportas. Oro transporto trūkumai. Literatūra. Išvados.


Trumpai tariant, transportas – viena svarbiausių logistikos sudedamųjų dalių, be kurios sunku būtų šį uždarą ratą vykdyti bei atlikti arba transportas vygdo logistikos sprendimus.

Logistikos samprata atsirado dar antikiniais laikais. Ji buvo plačiai naudojama karinių operacijų atlikimo metu. Logistika buvo pasitelkiama gabenant ginklus, aprūpinti karius reikiama amunicija, sužeistųjų pargabenimui, atsargų papildymui ir kt. Vėliau šią mokslo šaką perėmė verslas. XX amžiaus viduryje ji pradėta vartoti verslo vadyboje ir ekonomikoje. Bendriausia prasme logistika buvo suprantama kaip medžiagų ir prekių nuoseklaus judėjimo į įmonę, įmonės viduje ir iš įmonės aprūpinimas (Urbonas, 2004, p. 8). [3]

R. Minalga (2008)[1] pabrėžia, kad logistikos veikloje transporto vieta yra išskirtinė, nes be jo neįmanoma medžiagų ir žaliavų pristatyti į perdirbimo vietas, o pagamintos produkcijos – į vartojimo vietas.

I. Meidutės (2012, p. 52)[7] teigimu, transportavimas yra viena iš svarbiausių logistikos funkcijų, kuri yra susijusi su žaliavų, materialiųjų išteklių, produkcijos judėjimu logistikos sistema. Transportavimo procesą gali sudaryti vien tik fizinis produkto judėjimas tam tikra transporto priemone arba atitinkamos logistinės operacijos bei funkcijos (ekspedijavimas, krovinių apdorojimas, pakavimas, draudimas ir pan.).

krovinys turi būti patikimai įpakuotas, nes krovinį jūroje intensyviai veikia gamtos jėgos;

Retas aerouostų tinklas, todėl patiriama papildomų transportavimo kaštų atgabenti krovinį iš siuntėjo ir pristatyti gavėjui;

Apibendrinant galima teigti, kad transportas yra neatsiejama logistikos proceso dalis. Be transporto nebūtų įmanoma jokia veikla, susijusi su pervežimais, aprūpinimu ir pan. Transportavimas apima krovinių ir keleivių gabenimą. Nors transportas produkcijos negamina, tačiau aktyviai dalyvauja kitų ūkio šakų veikloje, gaminant vienai ar kitai ūkio šakai būdingą produkciją. Šiuolaikinėje visuomenėje be transporto logistikos pagalbos nebūtų patenkinami jokie reikalingi poreikiai žmogui. Transportas ne tik prisideda prie šalies ekonomikos kėlimo, bet ir aprūpina, gabena, perveža įvairius krovinius ir keleivius į tam tikras vietas skirtingomis transporto priemonėmis. Transportas bei transporto logistika yra labai plati mokslo sritis, kaip ir kiekviena sritis, susidurianti su vienomis ar kitomis problemomis. Kaip ir šiandien, taip ir ateityje, didėjant transporto įmonių konkurencijai, išliks tik tos transporto įmonės, kurios sugebės prisitaikyti prie kintančių sąlygų ir daugelio kitų veiksnių.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1801 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mokinys
  • Transportinė funkcija logistikoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Transportinė funkcija logistikoje. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/transportine-funkcija-logistikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:29
×