Transporto aplinkosauga


Užduotis. Autobuso, mikroautobuso ir lengvojo automobilio degalų sąnaudų, jo kainos, taršos mokesčio ir taršos kiekio skaičiavimas. Pirmosios transporto priemonės M3 (autobuso) skaičiavimai. Antrosios transporto priemonė M2 (mikroautobuso) skaičiavimai. Trečiosios transporto priemonės M1 (lengvojo automobilio) skaičiavimai Išvados.

Pasirinktas autobusas nėra varomas vandeniliu, todėl šiuo atveju skaičiavimui pasirinktas prototipinis autobusas Proterra Fuel Cell Hybrid Bus. Degalų sąnaudos 16 km su 1kg vandenilio.

Suskaičiuojame kiek visi autobusai sunaudos degalų per 6 mėnesius (183 dienos):

Emisijų kiekis vertinamas atsižvelgiant į variklio tipą, emisijų mažinimo standartą ir nuvažiuotą atstumą (1):

Ei,j – išmestų į aplinkos orą teršalų kiekis i TP kategorijoje j, t

Nj,k – TP kiekis pagal j kategorijas ir įdiegtas technologijas i

Mj,k – j TP kategorijos ir emisijų mažinimo standarto k nuvažiuotas atstumas

EFi,j,k – taršos faktorius pagal j kategorijas ir įdiegtas technologijas i

Pasirinktas automobilis nėra varomas vandeniliu, todėl šiuo atveju skaičiavimui pasirinktas automobilis Honda FCX Clarity. Degalų sąnaudos 117 km su 1 kg vandenilio.

Išvados: atsižvelgiant į trijų transporto rūšių gautus rezultatus galima išskirti pora aspektų. Tai būtų taršos kiekis ir ekonomiškumas. Nors vandenilis nėra pilnai pritaikytas patogiam naudojimui, labai mažai degalinių teikiančių tokias paslaugas ir automobilių su vandenilio sistemomis, ši transporto rūšis neteršia aplinkos. Taršos aplinkai požiūriu pasirinkimas yra vandeniliu varomas prototipinis autobusas. Mercedes Benz Travego autobusas su suslėgtomis dujomis (SGD) pasirinktas dėl ekonomiškumo. Optimaliausias variantas yra autobusas Mercedes Benz Travego su suslėgtomis dujomis (SGD) dėl jo darbo našumo, dideli žmonių pervežimo srautai, mažiausios sumos išleistos šiems degalams lyginant su kitais bei taršos lygis nėra didžiausias, pavyzdžiui dyzelinio kuro didesnis taršos kiekis.

  • Transportas Namų darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (2096 žodžiai)
  • Aleksandras
  • Transporto aplinkosauga
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto aplinkosauga. (2014 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-aplinkosauga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:10
×