Transporto charakteristika Rusijoje


Įvadas. Rusijos transporto sistemos analizė. Šalies apibūdinimas. Oro transportas. Geležinkelių transportas Rusijoje. Kelių transportas. Jūros transportas. Elektroninis transportas. Vamzdynų transportas. Išvados.

Rusija - tai labai didelis plotas, didžiausia pagal teritoriją pasaulio šalis. Norint apjungti milžinišką teritoriją, tuo pačiu neduodant jai tapti nenaudojama ir skatinti komunikaciją visoje šalyje, reikalingas pakankamas kiekis transporto komunikacijų. Transporto sistemos dėka Rusija gali palaikyti ryšį su kitomis apylinkėmis, regionais, šalimis, valstybėmis. Šios šalies ekonomika gali vystytis tik transporto sistemos dėka. Transporto kompleksas teikia apie 8 % BVP ir šioje srityje užimti 4 % dirbančiųjų.

Rusija – demokratinė, federalinė respublika su prezidentinė vadovavimo forma ir dviejų rūmų parlamentas, kurį sudaro Valstybės Dūma ir Federacijos Tarybos. Valstybės vadovas renkamas vieną kartą į 6 metus. 2008 metais Rusijos Federacijos Prezidentu išrinktas Dmitrijus Medvedevas.

Rusija yra pati didžiausia pasaulio šalis. Ji užima 11,5 % pasaulinės teritorijos, o jos plotas lygus 17 mln. kv. km. Rusijos teritorija tiesiasi 10 tūkst. km nuo Baltijos jūros į vakarus iki Japonijos rytuose. Joje priskaičiuota 11 laiko joustų. Sostinė – Maskva. Sankt-Peterburgui priskiriamas svarbaus miesto titulas, nes menamas kaip kultūrinis, adiministracinis ir verslo centras. Dėl to vadinamas antrają arba šiaurine sotine. Rusijoje daugiau nei tūkstantis miestų. Didžiausiuose gyventojų skaičius didesnis nei 1mln.:Maskva (daugiau 9 mln.gyv.), Sankt-Peterburgas (apie 4,7 mln. gyv.), Apatinis Novgorodas, Novosibirskas, Jekaterenburgas, Samara, Omskas, Kazanė, Ufa ir kt.

Pagrindiniai oro eismo centrai, kuriuose kertasi dauguma maršrutų, įkurti didžiausiose Rusijos miestuose: Maskvoje, Sankt-Peterburge, Šiaurės Kaukazo kurorte, taip pat visuose didžiosiuose miestuose Maskva-Vladivostokas kyptimi. Be to, didžiausia keleivinių skrydžių dalis ribojasi Maskvos oro eismo mazge: beveik 80% (2011 metų duomenimis) skrydžių vykdomi iš Maskvos ar į Maskvą.

Nauji geležinkeliai tiesiesi ant naujai išsivyščiusių Sibiro teritorijų: Tolimųjų Rytų ir Šiaurės Europos. Siekiant atlaisvint perkrautą Transsibiro magistralę, buvo tiesiamos jai panašios – Pietų Sibiro geležinkelis ir centrinis Sibiro geležinkelis. Daugelis šių kelių priklauso Kazachstanui, tai reiškia kad dabar šie keliai turi tarpvalstybinę svarbą tarp Rusijos ir Kazachstano.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 127 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1662 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Transporto charakteristika Rusijoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Transporto charakteristika Rusijoje. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-charakteristika-rusijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:23
×