Transporto ekonomikos referatas


Įvadas. Transporto paslaugų rinkos analizė Lietuvoje. Šalies makroekonomikos pokyčiai ir tendencijos. Šalies verslo aplinka transporto įmonėms. Transporto sektoriaus plėtros strategija. Transporto paslaugų pasiūlos subjektai ir jų konkurencingumas. Tarptautinių transporto paslaugų raida ir globalizacijos įtaka. Lietuvos eksporto ir importo raida ir perspektyvos. UAB „Easting Express“ ir jos veiklos ekonominė analizė. Transporto įmonės steigėjai, veikla ir tikslai. Įmonės organizacinė struktūra ir darbuotojų funkcijų paskirstymas. Įmonės transporto priemonių parko įvertinimas. Įmonės turtas. Įmonės veiklos dalyviai. Įmonės personalo darbo normavimas ir apmokėjimas. UAB „Easting Express“ finansinė veiklos analizė. Įmonės veiklos SSGG analizė. UAB “Easting Express” plėtros galimybės. Įmonės veiklos strategijos formavimas. Įmonės veiklos prognozavimas bei trumpalaikės ir vidutinės trukmės planavimas. Įmonės plėtrai siūlomos priemonės, reikalingos investicijos ir finansavimo šaltiniai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Atlikti pasirinktos įmonės ekonominės veiklos analizę, apžvelgiant bendrovės veiklą, specifiką, struktūrą, personalą ir kitus veiksnius kurie daro įtaką aukščiausių tikslų siekimui.

Tyrimo metodai ir priemonės. Nagrinėjant mūsų pasirinktą darbo temą buvo analizuojami mokslinės ir periodinės literatūros šaltiniai, vykdomas UAB „Nestela“ verslo planavimas atliekant įmonės analizę.

UAB „Easting Express“ – krovinių pervežimo, ekspedijavimo ir sandėliavimo paslaugas teikianti įmonė, įkurta 2008 metais Vilniuje.

Pilnų konteinerių pristatymas į kitas šalis: Baltarusiją, Rusiją (Maskva), Kaliningrado sritį;

Kiekviena įmonė sklandžiai veiklai užtikrinti turi turėti organizacinę struktūra. Ši organizacinė struktūra pavaizduota 6 paveiksle.

Direktorius atstovauja įmonės interesus įvairiuose susitikimuose, sudaro sutartis su paslaugų teikėjais, kuria įmonės veiklos strategiją, ją perteikia darbuotojams, vykdo užduočių paskirstymą. Direktoriui tiesiogiai pavaldūs darbuotojai: komercijos direktorius, kelių transporto vadovas, direktoriaus pavaduotojas, vyr. buhalterė. Kiti darbuotojai netiesiogiai pavaldūs direktoriui.

Komercijos direktorius atsakingas už įmonės pardavimų strategijos kūrimą ir įgyvendinimą.

Direktoriaus pavaduotojas atsakingas už naujų klientų paiešką, skolininkų sąrašo stebėjimą ir teisinių problemų sprendimą.

Transporto skyriaus vyr. vadybininkas perduoda informaciją apie esamą situaciją direktoriui, iš jo priima nurodymus, planuoja transporto skyriaus personalo valdymą ir kontrolę, vykdo šio skyriaus darbuotojų atranką, atsako už darbo sąlygų reikalavimus, rūpinasi įmonės transporto parku.

Vyr. buhalterė moka atlyginimus visiems įmonės darbuotojams, atsiskaito su valstybinėmis institucijomis, vykdo kitas finansines operacijas.

Administratorė atsakinga už tinkamą informacijos sklaidą įmonės viduje, atsako į skambučius, gautus bendruoju telefonu, atitinkamai nukreipia įmonės svečius, pasirūpina laiškų išsiuntimu, įmonėje vykstančiais susitikimais bei organizuoja jos renginius ir šventes.

Jūrų transporto vadybininkai bendrauja su esamais įmonės klientais bei ieško naujų, pasirašinėja pervežimo sutartis.

Pardavimo vadybininkas atstovauja kompanijai, pristato ir siūlo paslaugas. Jis veda derybas su esamais ar potencialiais klientais, rūpintis verslo sandoriais.

Transporto vadybininkas bendrauja su esamais įmonės klientais, planuoja transporto priemonių maršrutus, dalinių krovinių atveju kombinuos jų pakrovimą, komunikuos su vairuotojais, kontroliuoja jų darbo ir poilsio režimus.

Vairuotojas tiesiogiai pavaldus atitinkamam transporto vadybininkui, vykdo jo nurodymus, atsako už saugų ir savalaikį krovinio pakrovimą bei iškrovimą, transporto priemonės būklę.

Esant didesniam vilkikų ir puspriekabių poreikiui, t.y. atsiradus didesniam nenumatytam krovinių srautui, įmonė juos, kartu su reikalingomis puspriekabėmis nuomojasi.

UAB ,,Easting Express“ naudojasi tiek nuosavu, tiek nuomojamu turtu. Įmonės biuras ir sandėlis yra nuomojami. Transporto parko fiziniai komponentai – vilkikai su puspriekabėmis yra įmonės turtas.

Tiek įmonės biuras, tiek sandėlis yra įkurti Kirtimų gatvėje Vilniuje esančiame pramoniniame rajone. Patalpos, kartu su kitų įmonių patalpomis yra aptvertos tvora ir pakeliamąja užkarda. Jas saugo privati saugos bendrovė. Norint patekti į aptvertą zoną, apsaugos darbuotojui reikia pateikti asmens duomenis ir pasakyti, kokiu tikslų norima patekti į saugomą zoną. Atlikus šiuos formalumus, išduodamas leidimas asmeniui bei transporto priemonei, jei norima patekti kartu su transporto priemone.

Įmonė taip pat naudojasi privačios draudimo bendrovės paslaugomis. Šiuo klausimu įmonę aptarnauja UAB „DK PZU Lietuva“.

Kiekvienas įmonės darbuotojas darbą pradeda 8:30, o baigia 17:30. Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbama. Darbuotojai įmonėje gauna konkurencingą, rinkos tendencijas atitinkantį darbo užmokestį. Įmonės darbuotojai yra pasirašę terminuotą dviejų metų sutartį. Esant terminuotai sutarčiai ir pradirbus įmonėje tris mėnesius, mokamas 10% priedas nuo pervežimų pelno.[6]

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Transporto ekonomikos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Transporto ekonomikos referatas. (2016 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-ekonomikos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 13:57
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo