Transporto geografija oro transportas


Regionu tarifu zonos. Tarpžemyniniu oro uostu bendri bruožai.

Išvardykite ir apibūdinkite intensyviausius oro maršrutus. Išvardykite didžiųjų oro uostų bendras ypatybes. Išvardykite svarbiausias Europos aviakompanijas. Dėl kokių priežasčių tarptautiniai oro uostai ir oro transporto mazgai pasižymi didesniu intensyvumu nei regioniniai? Kaip nė viena kita transporto rūšis ,oro transportas mažiau nei per tris dešimtmečius visame pasaulyje daugelyje sričių tapo pagrindiniu vežimo paslaugų teikėju. Paaiškinkite tokio vystymosi priežastis ir šios transporto rūšies teikiamų paslaugų ypatumus. Kokiais bendrais bruožais pasižymi didžiausi tarpžemyniniai oro uostai? Įrašykite lentelėje, kokiuose miestuose, valstybėse ir regioninėse transporto tarifų zonose yra toliau išvardyti oro uostai. Hartsfield oro uostas. Hartsfield oro uosto schema. Amsterdamo oro uostas (Schiphol). Amsterdamo oro uosto schema. Paaiškinkite oro transporto reikšmę trijuose didžiuosiuose pasaulinės ekonomikos regionuose ir tarp jų. Paaiškinkite terminą „jūrų-oro vežimai“ ir pateikite pavyzdžių. Kokie Europos oro uostai užšifruoti šiuose IATA koduose AMS, ATH, BRU, BUD, DUS, LGW, MOW, ORY, PRG, TXL, VIE, WAW, ZRH? Kaip Lietuvos oro uostai užšifruoti IATA koduose (Vilnius,Kaunas,Šiauliai,Palanga,Klaipėda). Kokius žinote tarptautinius oro uostus Latvijoje ir Estijoje? Kaip jie užšifruoti IATA koduose? Kokius geografinius regionus apima pirmoji, antroji ir trečioji tarifų zonos? Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kuo vadinamoji IATA geografija skiriasi nuo įprastos geografijos? Literatūros sąrašas.

Vietovės kuriuose yra didieji oro uostai pasižymi gyventojų gausa. Jie yra svarbiuose pramoniniuose rajonose

Kadangi tarptautiniai oro uostai yra žemyno centre, todėl atlieka tarpžemyninio oro transporto krovinių paskirstymo centrų (HUB - Hub Distribution Center) funkciją.

Tai labai reikšminga ir neastkiriama transporto dalis. Nes pasaulio rinkose vis svarbesnis tampa laiko faktorius rinkos reikalauja produkcijos laiku, o tai pat ypatingai svarbių krovinių pristatymas, oro transportu tai labai paprasta ir greita. Skubių siuntų tarnybos tai pat suvaidina didelį vaidmenį šioje srityje. Keleivių srautas ir emigracija tai pat didėja dideliais tempais. Laikui bėgant oro transportas taps vis svarbesnis visam pasauliui.

Pavyzdys: Japoniškos prekės pakraunamos Japonijos uoste ir plukdomos per Rytų Kinijos jūra iki Kinijos ten iškraunamos ir pakraunamos į krovininius automobilius gabenamos iki oro uosto, o iš oro uosto prekės skraidinamos į Europą.

12.Kokius žinote tarptautinius oro uostus Latvijoje ir Estijoje?Kaip jie užšifruoti IATA koduose?

13.Kokius geografinius regionus apima pirmoji, antroji ir trečioji tarifų zonos?

14.Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kuo vadinamoji IATA geografija skiriasi nuo įprastos geografijos?

Paveikslėlyje akivaizdžiai matosi, kad geografines zonos sudarytos tam, kad pasiekti didesnį skrydžių efektyvumą, o ne pagal geografines valstybių sienas.

Adolfas Baublys, Aldas Vasilis Vasiliauskas „Transporto infrastuktūra“, Vilnius „Technika“ 2005

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 720 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (1554 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruslanas
  • Transporto geografija oro transportas
    10 - 4 balsai (-ų)
Transporto geografija oro transportas. (2014 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-geografija-oro-transportas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:12
×