Transporto grandinės


Įvadas. Vienmodalė transporto grandinė. Daugiamodalė vežimo grandinė. Tarnsporto grandinių nuosavybės sistema. Krovinio saugumas. Išvados. Literatūra.

Transporto grandinėse taikomos kelios nuosavybės (krovinio) perdavimo sistemos. Krovinių transportavime plačiai taikoma FOB (free on board) sistema, kai nuosavybę siuntėjas perduoda gavėjui, pakrovus prekes į laivą išplaukimo uoste. Ši sistema gyvuoja jau senai, nes yra patikima: kai prekės pakrautos į laivą, jau yra atliktos muitinės procedūros, o jeigu iškyla problemų, uosto administracija arba teismas laivą gali sulaikyti, kol jos bus išspręstos.

Pirkimo ir pardavimo sutartyje nurodomos nuosavybės perdavimo ir apmokėjimo sąlygos. Paprastai taikoma tokia sistema. Pasirašius sutartį krovinio gavėjas sutartame banke pateikia banko garantija, t. y. įšaldo sutartą pinigų sumą, numačius pinigų panaudojimo sąlygas (pateikiama pirkimo ir pardavimo sutarties kopija). Bankas informuoja krovinio siuntėją, kad yra gautas banko garantas, tada krovinio siuntėjas, laikydamasis sutarties sąlygų, siunčia į sutartą uostą, kur sutartu laiku turi būti paruoštas laivas. Sukaupus reikiamą krovinių kiekį uoste, laivas pradedamas krauti. Pakrovus laivą ir sutvarkius būtiniausius dokumentus (pagal sutarties sąlygas), krovinio gavėjo atstovas informuoja krovinio gavėją, kad laivas pakrautas ir krovinio dokumentai sutvarkyti. Tada krovinio gavėjas informuoja banką, o bankas banko garantą perveda į krovinio siuntėjo sąskaitą, remdamasis pirkimo ir pardavimo sutarties sąlygomis, apie tai informuoja krovinio siuntėją.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1056 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žydrūnas
  • Transporto grandinės
    10 - 2 balsai (-ų)
Transporto grandinės. (2013 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-grandines.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:59
×